KiVa TIIM

Pole oluline, kas sa oled nagu suvine leitsak või talvine kargus, nõtke kask või jändrik rannamänd, keeristorm või tuulevaikus, mäslev meri või kindlameelselt kulgev jõgi; kas su silmad on sinised nagu suvine taevas, tumedad nagu sügisene pori, rohelised nagu kevadised metsad või hallid nagu talvised lumepilved – kõik on oodatud nagu ka meie neli aastaaega.

 

Kertu Lehtsaar– KiVa meeskonna juht, [email protected]

KiVa meeskond Kotzebue majas:

Tiivi Pikhof – I ja II kooliastme õppejuht

Maria Toom – algõpetuse õppetooli juhataja

Kristiin Tempel – psühholoog

Kairi Aavere – klassiõpetaja

KiVa meeskond peamajas:

Kerli Karu progümnaasiumi HEV koordinaator (koordineerib KiVa tööd peamajas)

Kersti Kukk – progümnaasiumi õppejuht

Anu Vaher – logopeed

Jane Tamm – progümnaasiumi õpetaja

Mis on KiVa?

KiVa on teadus- ja tõenduspõhine kiusamisvastane programm, mis on töötatud välja Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi toetusel Turu ülikoolis. KiVa programmi kasutatakse kogu maailmas ja see on maailma enim uuritud kiusamisvastane programm.

Gustav Adolfi Gümnaasium on Kiva kool juba 2018. aastast.

Kuidas KiVa toimib?

KiVa eesmärk on kiusamise ennetamine ja kiusujuhtumine tõhus lahendamine. Programm põhineb kiusamise ja selle mehhanismide aastakümnete pikkusel ulatuslikul uurimisel.

KiVa kolm sammast on ennetamine, sekkumine ja jälgimine

Ennetamine: kiusamise vältimiseks
Ennetusmeetmed, nagu KiVa õppekava, on suunatud kõigile õpilastele ja keskenduvad kiusamise ennetamisele. Näited sellistest tegevustest on KiVa tunnid ja veebimängud. Need meetmed moodustavad KiVa programmi selgroo.

Sekkumine: tööriistad kiusamise vastu võitlemiseks
KiVa sekkumismeetmed on suunatud konkreetselt lastele ja noorukitele, kes on kiusamist kogenud. Eesmärk on pakkuda koolidele ja õpilastele lahendusele suunatud abinõusid kiusamise peatamiseks.

Iga-aastane jälgimine
KiVa iga-aastase veebiküsitluse kaudu saavad nii õpilasted kui ka kooli personal olukorda jälgida. Küsitluse tagasiside annab koolidele teavet kiusamisvastase programmi rakendamise tõhususest.

Täpsemalt saab KiVa kohta lugeda nende koduelehelt https://www.kiusamisvaba.ee/ .