Sümboolika

Gustav Adolfi Gümnaasiumi sajanditepikkune ajalugu on talletunud kuuluvust ja identiteeti väljendavatesse sümbolitesse, mis on siinse maja inimeste tegemistesse ja harjumustesse sügavalt juurdunud.

Kooli hümn​

Gustav Adolfi Gümnaasiumi hümn võeti kasutusele 23. veebruaril 2007. aastal. Hümn ei ole ainult laul, millel on viis ja sõnad. Ta on midagi palju enamat. Hümn on kokkuvõte ühe kooli argipäevadest, möödunud ja ees ootavatest aegadest, siinsetest inimestest, nende mõtetest ning tegudest. Hümn on kooli muusikaline sümbol ning ühiselt lauldava helikeelena emotsionaalselt väljendatav koolikultuuri ja koolipere identiteedi kandja.

Hümni sõnad on kirjutanud Heiki Vilep ja Piret Rips, viisi Piret Rips. Helilooja komponeeris hümni kooli aulas, saades inspiratsiooni ajaloolise hoone võlvidest, õhustikust ja teadmisest, et siin on noori haritud aastasadu. Hümni sõnade loomeprotsessis osalesid ka oskusainete õppetooli muusika- ning humanitaarainete õppetooli emakeele ja kirjanduse õpetajad.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi hümn ja 1966. aastal kooli vilistlase Maire Saare poolt loodud Koolilaul on osa kooli sümboolikast ja mõlemad on kasutusel igal aktusel. Hümni lauldakse aktuste avalauluna ja koolilaulu lõpulauluna.

Kooli müts

Hümni esmaettekanne GAG kammerkoori esitluses Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel 23.02.2007.
Koori juhatas Merle Ilus, klaveril saatis Ly Tammerik.

Hümni sooloesitust saab kuulata ja vaadata siit.
Laulab Dagmar Mäe, klaveril Piret Rips.

GAG hümni noodid saab alla laadida siit:
– ühehäälne akordimärkidega
– lastekoori seade
– segakoori seade
– klaveri saade
– puhkpilliorkestri seade (koostamisel)

Kooli hümn

Heiki Vilep ja Piret Rips

On sajandeid seisnud see maja
ning tulnud ja läinud on võim
nagu polekski sõdasid käinud
see hoone on püsima jäänd.Kui Rootsimaa kuningas tuliJa rajas Tallinnas kooli
Vaevalt temagi unistas sellest
et ta nimi on täna me koolil. Refr.: Vanim, vaimne ja väärikas
kuninglik mõte ja soov.
Et Eestimaa noored saaks õppida
olgu Gustav Adolfi kool.Vanim, vaimne ja väärikas
meilgi on Sinule soov:
jää püsima sajandeid pärast meid
jäägu Gustav Adolfi kool. Kui väikesel lilled on pihus
ja suurel on viimane tund
Ta kirjutab ajaloo vihus:kool möödus kui näinuksin und.Siis väike ja suur saavad üheksning aeg sulab imede väel.Vahel tundub kui tänutäheksGustav Adolfki sirutab käe. Refr.: Vanim, vaimne ja väärikas…
Koolilaul

Koolilaul loodi 1966. aastal kooli vilistlase Maire Saare poolt ning on osa kooli sümboolikast, mida lauldakse aktuste lõpulauluna.​

Peamaja I korruse fuajee, Gustav II Adolfi pronksbüst (H. Starkopf)

Koolilaul
Maire Saar

See vana maja
iidse linnamüüri ääres
jääb aastakümneteks
meil meelde kõigile.
Ei ole kohanud me
nõnda palju päikest
kui sinu pisut
hämarastes ruumides.

Refr. See vana koolimaja armas
meil meelest eal ei unune.
Sa seisnud sellel kohal kaua
ja seisad teist niikaua veel. :,:

On sinu ustest
palju noori läinud lendu,
sa oled vana,
aga siiski väga noor
ja jätkugu sul aastasadadeks
veel indu,
Sa meie linna kõige armsam kool!

Refr. See vana koolimaja…

1966
Koolilaul GAG Kammerkoori esituses Eesti Vabariigi aastpäeva aktusel 23.02.2007.
Klaveril saadab Merle Ilus
Kaasa laulavad ka aktusel osalejad.

Kooli lipp

Kooli lipp on pühitsetud 6. novembril 1991 Tallinna Kaarli kirikus. Koolile Gustav Adolfi Gümnaasiumi nime ennistamise jumalateenistusel õnnistas kooli lipu praost Herbert Kuurme Vil!30. Lipu kandsid altari ette abiturient Kristjan-Thor Vähi, teda assisteerisid Sofia-Carolina Pisk ja Kadri Zupsmann. Gustav Adolfi Gümnaasiumi lipp lehvib ka peamaja ning Kotzebue õppehoone välisfassaadil.

Koolikell

Vana koolikell asub peamaja I korruse fuajees. Abiturientidele heliseb koolikell viimast korda lõpukella aktusel. ​

Viimane koolikell

M. Linnamägi

Kas mäletad? See oli üsna ammu sind esmakordselt tundi kutsus kell? Ja sinu aravõitu lapsesammu ta julgustas – hääl sõbralik ja hell. Ja sellest ajast sinu sõbraks sai ta, vana kutsuv kell. Sai armsaks esimene klassituba, said armsaks sõbrad sinu kooliteel. Sai sõbraks esimene õpetaja – nii range, nõudlik, aga siiski hea. Täis rõõmu oli koolikella kaja, kui võisid koju viia „väga hea”! Kas mäletad, see oli üsna ammu, nüüd viimne koolikevad naeratab, ja tasa lausub: hetkeks peata sammu! Ning vaikselt, vaikselt veidi kuulata. Kas kuuled, praegu heliseb ta sulle, see kooliaja viimse tunni kell. Ja täna üle hulga aja jälle on süda sinul erutusest hell. Sa kuulata ja kaasa võta teele siit kogu eluks koolikella hääl. Nii selgemini lapsepõlv jääb meelde, nii kindlamini meile sõbraks jääb.

Kooli sõrmus

Hõbedast sõrmusel on kujutatud rohe-lilla-valgel taustal tähed “GAG”. Vapikujulist sõrmuseplaati kaunistavad kahelt poolt tammelehed. Sõrmuse saavad värsked gümnasistid sõrme pidulikul ristimistseremoonial Ingliõues. ​Sõrmuse saab huvijuhi kaudu tellida iga gümnaasiumiõpilane ja vilistlane.

Lõpumärk

Kõigil Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilastel on abituuriumiaastal õigus kanda kooli lõpumärki.

Selle kujundus pärineb 1920.–1930. aastatest. Aversi ülaosas on õhku tõusev rooma kotkas, küünte vahel küpsed viljapead. Kotka rinnal on must emailist ring, millel on 1631 asutatud kooli tegutsemisaasta number. Märgi alaosas on rohe-lilla-valgel põhjal hõbedased tähed GAG. Märgi reversile graveeritakse abituriendi lõpetamise aasta, nimi, hüüdnimi või initsiaalid, soovi korral ka lõpetamisjärgse kokkutuleku daatum. Lõpumärk kinnitatakse ketiga vasakule poole rinnale.

Lõpumärk valmib tellimustööna ja selle kulud kannavad abituuriumiklassid võrdselt. Abituriendid võivad lõpumärgi kinkida gümnaasiumi direktorile, abituuriumiklasside juhatajatele, ühisel otsusel valitud aineõpetajatele ja teistele kooliga seotud isikutele.

Gümnaasiumi lõpetamise järel kantakse märki koolikaaslaste kokkutulekutel, koolimajas toimuvatel või kooliga seotud pidulikel sündmustel. Lõpumärki tuleb hoolikalt hoida, teades, et see on igale abituuriumi läbinule tähendusrikas ja austamisväärne sümbol.

Kooli logo

Kooli logo (värvikoodid, font, vektorgraafikas logo)

Kooli logo (PNG)

Koolivormi tellimine
Kooli sümboolika tellimiseks ja ostmiseks on avatud aastaringne Norrisoni e-pood.

Koolivormi ettetellimiskeskkonna kevadine tellimisperiood on 01.04-26.06 ja tellimused saadame pakiautomaati alates 18.08.

Sügisene tellimisperiood on 01.09 – 20.09 ja tellimused saadame pakiautomaati alates 15.11.

Koolivormi ettetellimiskeskkonna link siin: https://koolivorm2.norrison.ee/210-gustav-adolfi-gumnaasium

Koolivormi tellimiseks on avatud E- pood aastaringselt, link siin: https://norrison.ee/et/content/23-koolivormi-e-pood

  1. Koolivormi tellimise ja ostmise üldinfo SIIT 
  2. KOOLIVORMI tooted ja tellimine SIIT
  3. Koolivormi e-pood SIIT

Norrisoni e-poes on võimalik tellida ka kooli logoga näomask.
Värvikoodid

Ametlikud värvikoodid

Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktori käskkirjaga 17.10.2011 on kinnitatud koolisümboolikas kasutatavad värvitoonid. GAG sümboolikas kasutatakse kooli poolt tunnustatud ja kinnitatud värve kooli lipul, vapil, sõrmusel, lipsul, mütsil ja teistel aksessuaaridel, riideesemetel ja trükistel, millel kasutatakse või kujutatakse Gustav Adolfi Gümnaasiumi sümboolikaga seotud elemente.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi tunnustatud ja kinnitatud värvitoonid valitakse Pantone värvikaartidelt (Pantone koodide interneti aadress: http://www.umsiko.co.za/links/color.html) ning need on:

ROHELINE Pantone 3425C :: ehk HEX #006644

LILLA Pantone 274C :: ehk HEX #211265

SININE Pantone 296 :: ehk HEX #002740

VALGE soe tuhm-valge