Loengusari „Ühe ettevõtja lugu”

2021. aastal alustab Gustav Adolfi Gümnaasium koostöös kooli vilistlastega loengutesarja „Ühe ettevõtja lugu”, mille raames toimub kord kuus ettevõtlusõppe külalistund, millest saavad veebi vahendusel osa kõik huvilised: õpilased, õpetajad, vanemad, vilistlased.

13. jaanuaril kell 14.45 toimub loengusarja esimene tund, kus kohtume vilistlase ja ettevõtja Oliver Ahlbergiga, kes osaleb loengusarja järgmistes tundides juba moderaatorina. Google meeti link: meet.google.com/rug-qkci-xng

GAG 2005. a vilistlane Oliver Ahlberg on superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies kaasasutaja ja nõukogu esimees. Enne Skeletoni oli Oliver tegev IT-maailmas, asutades Eesti ühe kiiremini kasvava digiagentuuri Vigvam Studio, meediaagentuuri IVY ning 2010. a müüs päevapakkumiste portaali Seller.ee Cherry Mediale.

2009. a asutatud Skeletonist on saanud globaalne liider superkondensaatoritel põhinevas energiasalvestuses. Ettevõtte kliendiportfelli kuuluvad Saksamaa suurimad autotootjad, globaalse haardega veoki-, tuuleturbiinide ja meditsiiniseadmete tootjad. Skeleton tarnib energiasalvesteid Varssavi ja Mannheimi trammidele ning Londoni kahekordsetele bussidele. Ettevõttel Skeleton Technologies Group on kolm peamist tegevuskohta: tootmine Großröhrsdorfis Saksamaal, materjaliarendus Bitterfeld-Wolfenis – samuti Saksamaal – ja elektriinseneeria Tallinnas. Ettevõtte Saksamaa tehas on suurim superkondensaatorite valmistamise tehas Euroopas ja Skeletoni grupi ettevõtetes töötab hetkel üle 140 inimese.

Ettevõtte edu peitub patenteeritud süsinikmaterjalis, mis võimaldab konkurentidega võrreldes neljakordselt kõrgemat võimsustihedust ja on taganud ettevõttele kolmandat aastat järjest kolmekordse käibekasvu ning üle 150 miljoni euro suuruse tellimuste mahu. 2020. a lõpul kaasas ettevõte 41,3 miljonit eurot lisakapitali, tuues ettevõtte senise rahastuse 93 miljoni euroni. See paigutab Skeletoni Eestis kõige enam raha kaasanud ettevõtete edetabelis Transferwise’i ja Bolti järel kolmandale kohale.