1. koht Maarja Leius, 7.a

Juhendaja Day-Lee Holm

7. koht Conrad Olev, 5.A

juhendaja Cathy Kolk

• 19. mail toimusid Schnelli staadionil Tallinna kesklinna koolide kergejõustikuvõistlused. Osalesid 3.-7. klasside õpilased. Spordialadeks olid pendelteatejooks, kaugushüpe, 600m/1000mjooks ja 60m jooks.

Meie parimad

3. klassid

Eliise Purje – II koht 60m jooksus, III koht kaugushüppes

4. klassid

Gustav Adolfi Gümnaasium – I koht pendelteatejooksus (Luisa Maamägi, Viktoria Volžinski, Sofia Radi, Rahel Noot, Emma Jürissaar, Oskar Maastik, Rocco Maastik, Ewert Klaar, Tristan Tristan Kivisaar, Hans Christian Kibus)

6.-7. klassid – GAG II koht

5. klassid platseerusid 4. kohal ja 3. klassid 6. kohal. Igas vanuseklassis osales 11 kesklinna kooli. Väga tublid tulemused!

Järge ootavad põhikooli vanemad ja gümnaasiumi õpilased. Tallinna koolinoorte kergejõustikuvõistlused toimuvad 1.-2. juunil, Kadriorus.

• Meie ülisuper tublide laste saavutused looduse tundmise võistluselt:

Tallinna Linnuklubi korraldas 19. mail   2023.aastal juba 37. korda Tallinna õpilastele looduskaitsepäeva traditsioonilise looduse tundmise võistlusena. Võistlusel osales 23 viieliikmelist võistkonda. Kokku osales 115 õpilast 10-st Tallinna koolist.

Gümnaasiumiosa tulemused:

II koht-Gustav Adolfi Gümnaasium 95 punkti – Kaspar Põldvee, Marleen Rand, Elisabet Jääger,Kerstin Üksvärav, Tõnis Lees (G3 relo)

III koht- Gustav Adolfi Gümnaasium 81 punkti – Lars Maigre, Merilin Moppel, Elenor Traute Plagemann, Kregor Viira, Mia Lee Kähri (G1 L)

Põhikooliosa tulemused:

III koht- Gustav Adolfi Gümnaasium 73,5 punkti – Annabel Steinberg, Iti Numme, Aleksander Paul Annus, Tormi Arna, Siimon Sirp (kõik 7.d)

V-VII koht 68 punkti – Gustav Adolfi Gümnaasium – Geete Liis Kaljurand, Mia Lucia Nimmerfeldt, Margarita Zahharova, Hannes Vaabel, Elsa Valle (9.d)

• Noored Euroopa Metsades tulemused

Üle 660 osaleja seast selgitati välja 30 parimat, kes jõudsid kahepäevase finaalini ehk siis 220 meeskonnast pääses finaali 10.

Finaal kujunes korraldajate sõnul üpriski tasavägiseks. Kahel päeval pandi noorte metsanduslikud teadmised proovile metsarajal ja viktoriinis. Esimeseks katsumuseks oli noortel metsarada, kus kontrolliti võistkondade teadmisi Eesti loomadest ja lindudest, metsatüpoloogiast, dendroloogiast, käbidest, viljadest ning puuseentest. Lisaks pidid õpilased hindama noorendiku tihedust, boniteeti, puude kõrgust ja diameetrit. Teisel päeval tuli edukalt läbida 30 metsandusalase küsimusega viktoriin. Lisaks pidid võistlejad eelnevalt valmistama video teemal “Puit meie ümber”.

Võistluse võitis võistkond koosseisus Johanna Martinson, G2 RE-LO, Kaspar Kähri, G1 K, Anne-Mai Adamberg, G3 RE-LO ja sai võimaluse Eestit esindada rahvusvahelisel võistlusel. Juhendaja Helina Reino

III koha sai võistkond koosseisus Claudia Olev, G3 MAT-IN, Victoria Koovit, G2 RE-LO ja Carolyn Jacqueline Raba, G1 L. Juhendaja Helina Reino

VIII kohale tulid G1R meeskond koosseisus Remo Pihel, Ranno Raud, Marten Männa. Juhendaja Tiina Naissoo

• 19. mail toimus bioloogiaolümpiaadi  vabariiklik voor. Meie õpilaste tublid saavutused:

9. klasside arvestuses sai 1. koha Raul Pata, 9.d, kes oli parim botaanikas 9.klasside arvestuses. Juhendaja Helina Reino

8. klasside arvestuses tuli 1. kohale Richard Olev, 8.a, kes oli parim botaanika tundja. Juhendajad Sirle Oja ja Helina Reino

2. koha sai Silvia Nafthal, 8.d, kes oli parim zoloogia töötoas ja teooriavoorus. Juhendaja Helina Reino.

Palju õnne tublidele õpilastele ja nende juhendajatele!