9. – 19. mail tähistasime Euroopa päeva

9. mail külastas kooli proua president Kersti Kaljulaid, kes andis esmalt kokkuvõtliku ülevaate Euroopa Liidu olemusest kui majandusliidust. Sellele järgnes arutelu välispoliitika, keskkonna ja rahvastiku teemadel. Sündmust modereerisid Ingel-Ethel Kanistik (G2 RE-LO) ja Margaret Oll (G3 PR-IN).

15. mail jätkus Kotzebue majas Euroopa päeva tähistamine.

Esimesel kooliastmel toimusid temaatilised külalistunnid klassides. Tunde andsid 10. klassi õpilased, kes tutvustasid klassidele Euroopa Liitu kui organisatsiooni ning ka ühte Euroopa Liidu riiki lähemalt. Selle sama riigi teemaliselt kaunistasid õpilased ka enda koduklassi ukse. Ustest moodustus näitus “Reis läbi Euroopa”.

Teisele kooliastmele toimus aatriumis lühike sissejuhatus Euroopa Liidu teemal ning sellele järgnes Kahoot, kus küsiti erinevaid küsimusi seoses EL-i kuuluvate riikide ning organisatsiooni enda kohta.

Samuti toimus 15. mail peamajas 7. klassidele seiklusmäng, kus õpilased läbisid kooli peal olevaid punkte, saades tuttavamaks oma lennukaaslastega ning uusi teadmisi Euroopa Liidu kohta.

Nii seiklusmängu kui ka Kotzebue maja tublimad õpilased said nautida Euroopa Eesti komisjoni poolt välja pandud auhindu.

16. mail külastas kooli peaminister Kaja Kallas, kes alustas oma esinemist teemal Eesti kui väikeriigi positsioon Euroopa Parlamendi ja Ülemkogu võrdluses. Peatselt said aga peaministrile küsimusi esitada ka saalis viibijad – õpilasi huvitas nii sise- kui ka välispoliitika. Jutuks tulid poliitikute omavahelised humoorikad seigad, aga ka rahvusvaheliste liidrite läbisaamise olulisus ja Eesti suhtlus Aasia ja Aafrika riikidega. Peale loengut oli loomulikult ka palju pildi soovijaid.

18. ja 19. mail külastasid 9. klassid Euroopa Elamuskeskust, kus neil avanes võimalus mängida läbi Euroopa Parlamendi tööprotsesse, kehastades selle raames organisatsiooni liikmeid. 

Aitäh Euroopa Komisjoni Eesti esindusele ja kooli juhtkonnale, kes toetasid Euroopa päeva toimumist!

Kogu programm oli kokku pandud ning läbi viidud G1 ühiskonnateaduste õppesuuna õpilaste poolt, eesotsas Lisandra Salongi, Grete Kääriku ning Romi Härgineniga. Helitiimis hoidsid sagedusi lainel Miikael Metsala ja Siim Eenma. Säravamaid hetki jäädvustasid Elias Mikael Teikari, Grete Käärik ja Lisandra Salong ning meediakajastusega tegeles Johanna Kuus.