GAGd külastasid kolleegid sõpruskoolist Munkkiniemist

17. mail saabusid GAGsse külla õpetajad ja koolitöötajad meie kauaaegsest sõpruskoolist Munkkiniemist.

Üle mitmekümne aasta oli Munkkiniemi Yhteiskoulu GAGs nii rohkearvulise esindusega ning 44 koolitöötaja seas oli palju neid, kes meie kooli esimest korda külastasid.

GAG ja Munkkiniemi kooli sõprussidemed said alguse juba 1988. aastal ning on nüüdseks oma 35 aastase järjepideva koostööga ainulaadsed nii Eestis kui Soomes. Aastate jooksul on koolide vahelist suhet hoidnud erinevad kultuuri- ja õppeainete projektid ning kolleegide töövarjutamine, suuremate kokkusaamiste korral on traditsiooniks olnud alati ka sportlik mõõduvõtmine õpetajate vahel ja nii oli see ka seekord.

Pärast ühist GAG ja Munkka õpetajate taaskohtumist, muljete vahetamist ja ajaloolise peamajaga tutvumist jätkati sõprussidemete tugevdamist spordiväljakul saalihoki võistlusega, kus seekord pidime küll külaliste võitu tunnistama. Õhtu jätkus Kotzebuemajas ringkäigu, ühise koosviibimise ja Tallinna parima vaate nautimisega katuseterrassil. Rõõm ühisest kokkusaamisest ja südamlik tänu külalislahkest vastuvõtust peegeldus Munkkiniemi kolleegide silmis ja sõnades kogu kolmapäevase õhtupooliku!

Suur tänu kõikidele õpetajatele, kes Soome kolleegidega sõprust edendasid ja ühistegevustest osa võtsid!

Suur tänu GAG saalihoki võistkonnale, kes uhkelt ja südikalt GAGd esindasid: Martin Salong, Maur Below, Helena Meister, Carina Viktoria Adolfsson (GAG 3 värava autor), Aleks Aasma, Valdur Parašin, Marjorete Sooväli, Evely Kullamägi, Kristjan Salum, Virgi Roop!

Suur tänu kolleegidele, kes meeldejäävat õhtut korraldasid ja külaliste vastuvõtu ettevalmistustesse igati panustasid: Henrik Salum, Annika Orgus, Tiivi Pikhof, Aare Paenurm, Leino Arro, Mairi Virkunen, Melen Toomsalu, Martin Salong, Maur Below, Maria Toom, Sulev Einma, Vilve Soosalu! Väga suur tänu arendusjuht Kerli Koppelile kogu kohtumist koordineerimast!

Nüüd on vastukülaskäigu korraldamise pall meie väravas. Kes teab, võibolla saame saalihoki revanši võtta juba järgmisel õppeaastal!