Luciapäev 13. detsembril


Peale pikka, karget ja pimedat detsembrikuu algust on kätte jõudnud aeg, mil tähistada luciapäeva – valguse ja headuse püha. Selle veedame traditsioonide kohaselt rootsi keele klasside eestvedamisel kaunite laulude saatel. Valguse pühakuna tuntud Lucia auks korraldavatest üritustest on saanud üks Rootsi olulisemaid traditsioone.
https://www.youtube.com/watch?v=Z5h-GKtFAxE 

13. detsembril laulavad valgetesse kleitidesse riietatud poisid ja tüdrukud kauneid jõululaule. Luciapäeval peetava rongkäigu eesotsas kõnnib uhke krooniga Lucia ise. Gustav Adolfi Gümnaasiumis on tähistatud seda Rootsist pärit tähtpäeva juba peaaegu 30 aastat. Meie koolis on sel päeval omane lisaks teistele lugudele ka poiste poolt esitatud rõõmsameelne laul “Staffansvisa” ning safranisaiakeste ja piparkookidega maiustamine.

Tänavu korraldab luciapäeva meie klass, G2 RO ning lauludes kõlavad ka G3 RO õpilaste hääled. Sellel aastal saab lucialaule kuulda 13. detsembril enne 2. tundi Mederi saali ees minikontserdina. G1 RO õpilased pakuvad hoole ja armastusega tehtud piparkooke.Samuti oleme kokku pannud video, kus saab kuulda veel rootsi keele klasside kammerkoori esituses laule ning pajatame vahestseenide abil luciapäeva traditsioonidest .

Loodame, et te kõik leiate aega, et hoole ja armastusega tehtud videot sellel päeval vaadata!

G2 RO soovib teile rahulikku jõuluaega! Glad luciadag och sköna helgdagar!