Nädala tunnustused

• 11.-14. novembril toimunud üle-Eestilisel insenerivõistlusel Enginaator saavutas GAG võistkond Viinerijuhe koosseisus Mattis Reinola, Marten Mehide ja Erik Tuisk (G2 Re-Lo) eelvoorus IT valdkonnas 2. koha ning finaalis 4. koha.

• 20. novembril toimus Füüsika lahtine võistlus.

Noorema vanuserühma (8.-10. kl) tulemused:

Sander Kaal, G1 Re-Lo – 17. koht (10. kl arvestuses 11. koht)

Taavo Lippus, 9.d – 20. koht (9. kl arvestuses 7. koht)

Sten-Tristan Romeikis, 9.d – 21. koht (9. kl arvestuses 8. koht)

Vanema vanuserühma (11.-12. kl) tulemused:

Marten Mehide, G2 Re-Lo – 19. koht (11. kl arvestuses 9. koht)

Ronja-Niine Lõhmuste, G2 Re-Lo – 21. koht (11. kl arvestuses 11. koht)

Õpilaste juhendajad Neeme Lumi, Jüri Kaljurand ja Virgi Roop.

• G1 RO õpilane Karmen Kuusik saavutas Poolas rahvusvahelise kabe maailmameistrivõistlustel täispika ajalimiidiga mängus U16 vanusegrupis 3.-5. koha. Lisakriteeriumi alusel jäi lõpptulemuseks 4. koht.

• 3. detsembril toimus üleriigilise etluskonkursi „Koidulauliku valgel” Tallinna eelvoor, kus osalejatel tuli sel aastal esitada nii Lydia Koidula kui ka Jaan Kaplinski loomingut. Esinejaid hindas žürii koosseisus Jaanus Vaiksoo, Margus Konnula (Contra) ja Jaak Urmet (Wimberg).

Hea meel on teatada, et 5.-9. klasside vanuseastmes pälvis laureaadi tiitli GAG õpilane Laura Lisanna Sisask (5.W), keda juhendas Epp Sillukse. 13. detsambril toimub Pärnu Koidula Muuseumis vabariiklik lõppvoor, kus Tallinna esindab Laura Lisanna Sisask.

• 4.-5. detsembril toimus Tartus kesk- ja põhikoolide väitlemise Eesti meistrivõistluste I etapp. Meie kooli õpilased olid võistlusel väga tublid.

Meeskondlik arvestus

Poolfinaali jõudsid: Margaret Oll (G2 PR-IN), Kaur Oskar Vanaselja (21. kool), Annette Maria Hermaküla (21. kool);

Veerandfinaali jõudsid: Grete Liina Tuuksam (G2 PR-IN), Lagle Kaubi (TPL), Paul Robert Pütsepp (TPL), Georg Sebastian Järvet (9.b), Laura Marii Palo (9.b), Loore-Liis Sõnajalg (9.b),Asmus Soodla (G3 RE-LO), Andreas Põšnograjev (TRK), Karl Mattias Arulepp (TRK);

Individuaalne arvestus: 4. koht – Asmus Soodla (G3 RE-LO), 9. koht – Margaret Oll (G2 PR-IN);

Meeskondlik tulemus põhikoolide arvestuses: 1. koht – Georg Sebastian Järvet (9.b), Laura Marii Palo (9.b), Loore-Liis Sõnajalg (9.b)

Individuaalne tulemus põhikoolide arvestuses: 3. koht – Georg Sebastian Järvet (9.b).

Õpilastel aitasid turniiriks valmistuda Margaret Oll (G2 PR-IN) ja Laura Sofie Tohver (G3 PR-IN).

• 7. detsembril jagati kätte 2021.a õpilasleiutajate riikliku konkursi auhinnad ja preemiad. Ka sel aastal oli meie koolist mitmeid andekaid leiutajaid.

Kategoorias 6-7- aastased lapsed ja I kooliaste saavutas 3.W klassi õpilane Anni Triin Soika II preemia leiutise “Targik (tarkuse padjapüür)“ eest. Anni Triinu juhendajad olid Katrin Soika ja Simona Liisbet Seppi.

III preemia sai 1.Ariste klassi õpilane Susanna Soe leiutise “Tolmuliblikas” eest. Susanna juhendajaks oli Kadri Pajo.

Transpordiameti eripreemia pälvis 5.Richmanni õpilane Henri Põder, tema leiutiseks oli “Varga kaitse rattale”. Henri juhendajaks oli Kairi Aavere.

2.Seebecki klassi õpilane Inger Hermia Kaju sai eripreemia oma leiutise “Päästerobot Retriiver” laste teadusajakirjalt “Minu Maailm”. Inger Hermia juhendajaks oli Kristi Arusoo.

• 9. detsembril osales põhikooli jalgpallimeeskond Tallinna meistrivõistluste finaalturniiril ning saavutas 4. koha. Võistlused toimusid Lillekülas, EJL sisehallis.

Võistkonda kuulusid: Lennart Parašin (9.a), Kaarel Leppsalu (9.a), Kaarel Eik Kasemets (9.a), Timmu Kurm (9.b), Agu Artur Takis (9.b),Siim Kaasik (9.a), Uku Lennart Heinamaa (9.d), Sigvard Suppi (9.d), Oskar Soosaar (9.d) ja Art Rihard Jorro 8.d.

• 2. detsembril toimusid Tallinna koolinoorte spordimängude meistrivõistlused kabes, turniir viidi läbi virtuaalselt vint.ee keskkonnas.

Marta Sild saavutas neidude individuaalarvestuses esimese koha ning võistkondlikus arvestuses jõudis GAG kõrgele, teisele kohale.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi kabekoondis: Marta Sild (G1 PR-IN), Uku Gross (G2 PR-IN) ja Emil Laanemets (G2 RO).

• 9. detsembril toimus Tartu Ülikooli teaduskooli veebipõhine eesti keele võistlus „Salakeel“. Tänavu eesti keele struktuuril põhinevaid ülesandeid lahendas 963 huvilist 70 koolist üle Eesti.

9. klasside arvestuses pälvis 1. koha Säde Noormets (9.a), kelle juhendaja oli Maarja-Liisa Vokksepp.

Palju õnne tublidele õpilastele ja nende juhendajatele!