Veel sündmusi emakeelenädalast

Lisaks meeleolukatele emakeelepäeva aktustele toimus sel nädalal veel teisigi tähelepanuväärseid eesti keelega seotud sündmusi.

  • Meie õpilane Siim Oskar Ots (G2 MAT-IN) esines teisipäeval, 14. märtsil Eesti Rahvusraamatukogus emakeelepäeva konverentsil „Tunnete keel ja tehnoloogia” ettekandega „Välismaal sirgunud Eesti noore emakeel. Kuidas üks Eesti pere noor Belgias kasvas ja milline on tema jaoks emakeele roll?”.

Rahvusraamatukogust kommenteeriti meie õpilase esinemist järgnevalt: “Aitäh Teile nii suurepärase esineja leidmise eest! Siim Oskar Ots oli niivõrd sümpaatne ja helge esineja! Kauni keele ja julge esinemisega analüüsis ta oma isiklikku kogemust ja tähelepanekuid eesti keele ja selle õpetamise kohta. Soovisime konverentsile just noore inimese vaadet ja see tuligi täpselt välja! Tema esinemine läks minu ja paljude kolleegide südamesse!

Samuti kõlasid kõik ettekanded kokku, haakusid mitmete tahkudega eri väljaütlemistes. Tekkis diskussioon ja oli üldse üks väga tore konverents!”.

Konverentsi saab järele vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=4zYl-k-zhAo

Sündmuse fotogalerii on siin: https://www.flickr.com/…/rahvu…/albums/72177720306719174

Sündmust on kajastatud ka siin: https://kultuur.err.ee/…/video-emakeelepaeva-konverents…

Tunneme uhkust oma sõnaosava ja särava esineja üle!

Suur tänu õpetaja Maarja-Liisa Vokksepale, kes andekat õpilast konverentsil esinema innustas.

  • 16. märtsil toimus aga G2 PR-IN klassis külalistund, kus õpilastega kohtus Tammsaare „Tõe ja õiguse” I osa illustreerija Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Mark Antonius Puhkan. Puhkan võitis 2017. aastal „Tõe ja õiguse” illustratsioonivõistluse – tema töö puhul toodi esile uudses pildikeeles peituvat mõjuvust ja Tammsaare teose vaimsuse tabamist. Õpilastele rääkis kunstnik oma loomingulisest tööst selle Tammsaare suurteosega.

Kohtumise korraldas õpetaja Seoriin Jõgise.