Me tähistasime emakeelepäeva

14. märtsil tähistasime koos kooliperega emakeelepäeva, Kristjan Jaak Petersoni sünnipäeva.
Kotzebue majas tähistati emakeelepäeva kahe aktusega. Lisaks meie õpilaste ülesastumistele esinesid kirjanik Indrek Koff ja haridusettevõtja Maria Rahamägi. Kui Indrek Koff keskendus oma esinemises emakeeles lugemise olulisusele, siis Maria Rahamägi pani mõtlema eesti keele vajalikkusele suuremas plaanis ning ka teiste keelte valdamise kasulikkusele. 
Aitäh õpetajad Inga Laidna, Kadri Pajo, Evelin Riimast, Jaanika Palkman, Ly Tammerik, Kristi Arusoo ja Kertu Lehtsaar. 

Suur tänu aktuste juhid Mark Holland, Mirjam Veenpere ja Joanna Ojala.  
Tähtsa päeva puhul toimusid sõnade etteütlused 1.-4. klassis, mille tulemused selguvad nädala jooksul. 

5.-6. klassides viidi parima emakeeletundja konkurss läbi möödunud nädalal ning tänasel aktusel premeeriti tublimaid: 5. klasside arvestustes on parimad keeletundjad Oskar Vinkel 5. Öpiku klassist ja Laura Nienhaus 5. Wiedemanni klassist. 6. klasside arvestustes on parimad keeletundjad  Otto Vaher 6. Ariste klassist ja Kaarup Elger Orumets 6. Öpiku klassist.

Peamajas sai selle aasta emakeelepäeva teemaks valitud stiil ning sellega mängiti nii sõnas kui ka helis. Mederi saalis toimunud aktustel pakkus väljapeetud ja kõrgekvaliteedilist esitust segakoor (juhendasid Merle Ilus ja Tanel Nurk), hinge kosutas GAG noormeeste ansambel (juhendas Tanel Nurk), nostalgiat ja punki tõi lavale 8.a klassi bänd Ring (juhendas Aveli Meeles), provokatiivseid etteasteid ja julgeid stiiliharjutusi pakkusid Jesper Mattias Mägi, Enid Leetjõe, Otto Samuel Kahar ja Stella-Maria Raudam (juhendas Inga Laidna), aktused sidus kokku Laur Lepik.

Suur tänu humanitaarainete õppetooli juhile ja emakeeleõpetajale Inga Laidnale noorusliku emakeelepäeva aktuse korraldamise eest! Aitäh kõigile juhendajatele ja esinejatele!

GAG õpilasaktiivi üleskutse õpilastele ja õpetajatele emakeelse omaloomingu jagamisele päädis peamaja II korrusel kahe stendi jagu luuletuste, haikude, mõtteterade, päevikute jms eksponeerimisega. Lisaks avanes aktiivi eestvedamisel III korruse puhkealal raamatuvahetusriiul, mis loodetavasti hakkab vaikselt jõudu koguma ja kõiki puhkajaid lugema sütitama.