27. septembril toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis Tallinna Õpetajate Maja keskkonna-aasta avaloeng. Linnade elurikkuse olukorda ja selle parendamise võimalusi käis avamas geoloog, keskkonnateadlane, Tartu Ülikooli pikaaegne arendusprorektor Erik Puura, kes hetkel on pühendunud Ida-Virumaa põlevkivitööstuse tahkejäätmete probleemi lahendamisele.
Loengus esitles Puura õnnestunud eeskujusid linnade rohelisemaks muutmisest. Näiteks Singapurist, kus seadusesse kirjutatud nõue mitte vähendada uusarenduste rajamisel rohealade mahtu, on linnriigi looduslikku mitmekesisust, isegi rahvastiku kahekordistumisel, parandanud. Samuti räägiti Euroopa rohepealinna 2023 Tallinna ja Tartu hetkeseisudest.
Teadlane tõi välja olulised asjaolud, et linnakeskkonna rohestamisele tuleb läheneda tervemõistuslikust, mitte bürokraatlikust vaatenurgast, et bioloogiline mitmekesisus linnades on kõrge lisandväärtusega ka elanike heaolu ja vaimse tervise seisukohast ning, et nüüdisaegsete vaestava haljanduse stamplahenduste asemel on targem loodusel luhata lasta.
Auditooriumiks olid kuueteistkümne Tallinna kooli geograafia- ja bioloogiaõpetajad ning GAG õpilasi.