Toimus akadeemikute päev

27. jaanuaril toimus peamajas akadeemikute päev. Tegemist on meie kooli uue ja järjest sisukamaks muutuva traditsioonilise üritusega, mis toimus sel aastal teist korda ning mille peamine eesmärk on 1. klasside õpilaste täieõiguslikeks kustikateks saamise tähistamine. Lisaks tehakse kummardus meie koolis õppinud akadeemikutele, tutvutakse väärika koolihoonega ja taaskohtutakse abiturientidega.

1. klasside päev möödus peamajas koos G3 õpilastega ning neil toimusid ühised tunnid. Loodusõpetuses kasutati oma keha mõõteriista ning mõõdeti ja arvutati kogu klassi pikkus, kunstitunnis meisterdati vahvaid lumehelbeid, muusikatunnis lauldi nii lõbusaid kui ka väärikamaid lugusid ning keemia tunnis tehti katseid ja uudistati kõikide võimalustega laborit. Iga esimese klassi vastuvõtjaks oli sama lõpuklass, kes mudilased 1. septembril kooli viisid.

Peale ühist tundi toimus seikluslik avastusretk koolimajas, kus sai käia niisugustes paikades, kuhu muidu ei satu. Näiteks direktori kabinetti, õpetajate tuppa, käia nagisevast trepist alla või üles ja minna keldrisse ning avastada, et see polegi päris tavaline kelder.

Päev jätkus kogu lennu pildistamisega fuajee trepil, millest jääb loodetavasti tore mälestus nii koolile kui uuele alustanud lennule.

Akadeemikute päeva kõige pidulikum osa ehk aktus toimus Mederi saalis, kus oma klassile nime andnud akadeemikut tutvustati ettekannetega. G3 õpilaste bänd üllatas tuttava Taukari looga ning kõige suurema üllatuse valmistasid meie omad raketlased ehk hetkel Rakett69 saates finaali jõudnud noored. Tehti tossu, mulle ja tuld, külmutati komme, roose ja õhupalle. Oli vast äge šõu!!! Ja tõenäoliselt ka suurim ning mõjusam eeskuju, mida esimeste klasside õpilastele iial anda saab.

Viimaseks üllatuseks sel päeval oli jäätis, mis ühtlasi lõpetas emotsiooniderohke päeva peamajas.

Loomulikult olid kõige meeldejäävamad elamused essakate arvates: jäätis ja toss, kelder ja keemia.

Suur tänu ja kummardus kõikidele, kes selle päeva õnnestumisele kaasa aitasid:

Aktuse juhid Nora Etheli Luts ja Luukas Ilves.

Ettekannete tegijad Lumi Linnamäe ja Karl Joosep Pruul (1.A), Loora Mirtel Talvik ja Markus Johannes Mälberg (1.W), Eliza Oksanen ja Georg Konrad Kurvits (1.S) ning Aurora Rosenberg ja Arno Talvik (1.Ö).

Õpetajad ja koolitöötajad Jaanika Pärnamägi, Harold Lepp, Cathy Kolk, Kertu Lehtsaar, Ly Tammerik, Maria Toom, Kadri Pajo, Katrin Soika, Erkki Soika, Katri Mirski, Katrin Rohumaa, Virgi Roop, Sirle Oja, Kersti Kukk, Darja Zamulina, Marvin Inno, Mairi Virkunen, Aare Paenurm, Leino Arro, Margot Mängel ja Annika Orgus.

Eriliselt suur tänu kõikidele meie imelistele abiturientidele ning topelttänud:

Koolimaja avastusretke juhid Iris Kreegi, Grete Liina Tuuksam, Karoliise Luik, Eva Lota Vain, Marleen Rand, Suvi Sumberg, Kaspar Põldvee, Anne-Mai Adamberg, Sten Ingerainen, Randar Teder, Jesper Mattias Mägi, Robert Järvpõld, Annabel Agasild, Laura Lall ja Eliise Karafin.

Rakett 69 meeskond Marten Mehide, Smaragda Luchia Sarana, Ingel-Ethel Kanistik ja Joosep Lukin.

Bänd koosseisus Ron Jonathan Singson, Nora Reinsalu, Henri Paul ja Marten Männa.