Roboseidon on Eesti meister First Lego League võistlusel

7. ja 8. märtsil toimus Tallinna Lauluväljakul First Lego League (FLL) finaal, kus Eesti meistriks sai Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkond RoBoseidon. Võistkonda kuuluvad: Karolin Juhkam (9.c), Marten Mehide (9.c), Mattis Reinola (9.c), Eliise Päeren (9.c), Regina Uustalo (8.b) ja Oliver Erich Kongo (9.c). Nende juhendaja oli GAG-i vilistlane Silver-Toomas Ant. Kevadel saavad nad võimaluse esindada Eestit Kreekas rahvusvahelisel FLL võistlusel.

Roboseidon pärast võitu: ” Meile endale jäi sellest finaalist ainult positiivne emotsioon. Kõik olid väga toredad ja olime oma tööde üle väga uhked. Tunneme, et väärisime seda võitu, kolm aastat oleme selle nimel vaeva näinud. Järgmine peatus Kreeka rahvusvaheline võistlus mais. Suur aitäh ka koolile ja sihtasutusel abi eest.”

FLL on õpilastele vanuses 9-16 suunatud programm,  mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine.  Võistlus koosneb robootikast ning projektist, mis lahendab mõnda teaduslikku probleemi.

Lisaks RoBoseidonile osales selle õppeaastal GAG-ist veel kaks võistkonda FLL-il. Finaali sai ka “Piroo” (Anri Ilves (8.c), Richard Daniel Vaaks (8.c), Frederik Kaasik (8.c), Rainer Pirn (8.b), Anett Pitk (8.b), Kaarel Leppiman (8.c), Gert Plooman (8.c),  Aleksander Afanasjev (8.c). Nemad said lõpuks hindajate eriauhinna.

Kolmas võistkond, kes oli ka väga tubli, kuid kahjuks poofinaalist edasi ei saanud, oli ” GAGLASED/GAG 7.d” (Marten Männa, Sebastian Lotman, Karoliina Puusepp, Liisi Mäesalu, Romi Härginen, Klaudia Vanessa Kahre, Merilis Moppel, Lisanna Ümarik ja Henri Lumi). Neid juhendas Jaan Roop.