Me tähistasime Eesti Vabariigi aastapäeva

23. veebruaril tähistas kogu Gustav Adolfi Gümnaasiumi pere linnamüüri ääres Eesti Vabariigi 106. aastapäeva. Traditsioonilisel koolipere ühisaktusel pidasid päeva tähtsust silmas pidades südamlikke kõnesid 3. Seebecki õpilane Siim Alamets ja koolijuht Henrik Salum.

Seekordset rahvuslikus võtmes aktust ilmestasid nii väikesed kui suured muusikud, tantsijad kui ka erilise häälega torupill.

Aktuse rahvusliku ja muusikalise osa loomisel panustasid Loore-Linda Laurits, Raimond Tammel, Ludvig Janisk, Oskar Harry Hazlehurst, Matilda Jürimäe, Brit Needrit, Elis Väli, Aurelia Saks, Sandra-Eliise Rodes õpetaja Laura Kukumägi juhendamisel ning 2. Seebecki tantsijad õpetaja Raul Markus Vaiksoo juhendamisel ja õpetaja Harold Lepp toetusel. Torupilli mängis Kristin Üksvärav (vil 2023).

Pärast aktuse lõppu said peamaja õpilased koolihoovis ühiselt hernesuppi ja moosipalli süüa ning sooja teed juua. Võrratult vahva võimalus olla koos, nautida aega koolikaaslastega vahetult enne vabariigi aastapäeva ja oodatud koolivaheaega.

Lisaks suur aitäh teile:

Lipuvalve Märten Koll, Leon Tammel, Ingel-Ethel Kanistik, Karoliine Hirmat, Airi Saar ja Emma Liiv

Trummarid Miikael Metsala ja Marten Männa

Klasside suunajad Teele Metstak, Greteliis Valdmann, Riina Tammai, Kerli Koppel, Marian Schär, Rain Vellerind ja Maur Below

Helimeeskond Margaret Liiv, Siim Eenma, Marie Elise Kuristik, Rasmus Mumma, Karl Hiiemaa ja Miikael Metsala

Fotograafid Kristjan Salum, Rain Piiber ja Romi Härginen

Toitlustuse korraldus: 9.b klass, Martin Salong ja Kersti Kukk

Haldusmeeskond Aare Paenurm ja Leino Arro.

Aitäh kõigile meie kustikatele, kes aktuse ja erilise päeva loomisel oma panuse andsid!

Ilusat vabariigi aastapäeva!

Fotod: Romi Härginen