GAG MÄLUmängu seitsmendale hooajale pani punkti viies mäng “Meretagune värk, oleneb, kustpoolt vaadata”. Kui põhikooli arvestuses oli 8.d Reino lapsukeste edu enne finaali nii soliidne, et üldvõidu vormistamiseks oleksid nad võinud viimases mängus vastuseid kirjutada vasaku käega ja silmad kinni, siis gümnasistide seis oli ülipinev, vahed esikolmikus olid väga väikesed. Karmi ja ebaõiglase elu vingerpusside seas oli finaalmänguga samale päevale ajastatud nii mõnegi klassi lõpureis ja lisaks veel musttuhat üks kevadist toimetamist, mis kõik tegemist tahtsid. Nii said paljudel juhtudel määravaks pisiasjad ja oskuslik taktika valik. Näiteks, kuna viimasel aastal on meil kehtinud tingimus, et õigeaegselt eelregistreerunud võistkond saab tabelisse automaatselt 5 boonuspunkti, oli võimalik selline punktikogus oma üldskoorile lisada ka mängus osalemata. Dramaatilise näitena võib lisada, et viimase mängu eel ühe punktiga liidrikohta hoidnud, kuid mängus mitte osalenud ja ka mitte registreerunud G3 Mehed mustas langes selle tühise liigutuse mittetegemise tõttu napilt esikolmikust välja (muide, kaks võistkonda teenisidki oma ainsad hooaja punktid just tänu ühele eelregistreerimisele, kuid üheski mängus ei osalenud ning pälvisid kokkuvõttes soliidsed viimased kohad). Kuna kasutada oli lubatud ka asendusliikmeid, saatis G3 Re-Lo Marleeni isa ennast viimases mängus esindama G1 R-st ja G1 L-st pärit asendusliikmed, mis tõstis nad lõppkokkuvõttes neljandalt kohalt teiseks. G3 Re-Lo Muscardinus avellanariuse liikmed olid kõik nii hõivatud, et kastanid pidi tulest välja tooma Anne-Mai Adamberg üksinda ja tuli sellega üldkokkuvõttes edukalt toime tõstes võistkonna medalikohale.
Gümnasistidest pälvisid viimases mängus esikolmiku kohad G2 Mat-In Mälurid (33 punkti, Reti Eedra, Johanna Martinson, Rasmus Ründva, Siim Oskar Ots), asendusliikmetega mänginud Marleeni isa (32 p, Bruno Filipozzi, Livia Filipozzi, Hendrik Pärli, Andrei Sazonov) ja G1Ü ja G1L Taco Delivery (28 p, Raimond Illiste, Oskar Soosaar, Henri Saarnak, Uku-Johan Pauri).
Põhikooli parimad olid 8.d Reino lapsukesed (28 p, Otto Samuel Kahar, Silvia Nafthal, Ralf Rasmus Rätsep, Kaspar Konist), 9.b Käbi (26 p, Karolin Väli, Meia-Mii Heinonen, Liisbeth Ollik, Sonja Loore Vaaks) ning 7.a Spordipäev (Maarja Leius, Nora Adeele Kalda, Rasmus Vau, Tobias Aas).
Hooaja kokkuvõttes jõudsid medalikolmikutesse gümnaasiumis G2 Mat-In ja Re-Lo Mälurid (125 punkti, põhikoosseisus Reti Eedra, Johanna Martinson, Rasmus Ründva, Siim Oskar Ots), G3 Re-Lo Marleeni isa (117 p, Tõnis Lees, Marleen Rand, Bruno Filipozzi, Uku Süvari) ja sama klassi Muscardinus avellanarius (95 p, Anne-Mai Adamson, Elisabet Jääger, Suvi Sumberg, Kerstin Üksvärav) ning põhikoolis 8.d Reino lapsukesed (118 p, Otto Samuel Kahar, Silvia Nafthal, Ralf Rasmus Rätsep, Kaspar Konist), 9.b Käbi (100 p, Karolin Väli, Meia-Mii Heinonen, Liisbeth Ollik, Sonja Loore Vaaks) ning 8.d teine võistkond Nutusportlased (82 p, Hedvig Marie Harjo, Anni Aaloberg, Maia Maria Mänd, Lisette Jäätma).
Parimad said mõistagi vääriliselt premeeritud, neid jääb igavesest ajast igavesti saatma kustumatu au ja kuulsus ning nende nimed on raiutud jäädavalt tulevikus loodavasse GAG MÄLUmängu kuulsuste halli esindussaali seintel ilutsevatele graniitautahvlitele! Auhinnad ja unikaalsed medalid jõuavad võitjateni klassijuhatajate kaasabil.
Kõigi varasemate mängude küsimuste-vastuste ning tulemustega saab tutvuda kooli raamatukogus.
Suured tänukummardused GAG MÄLUmängu eestvedajale ja taganttõukajale ning kõikide küsimuste ja vastuste väljamõtlejale Rain Vellerindile!
Kohtumiseni GAG MÄLUmängu uuel hooajal!