GAG õpilane Sander Paenurm on konkursi Hea Eeskuju finalist

Sander Paenurm (G1 RO) on üks üle-eestilise noortekonkursi Hea Eeskuju 2020 viieteistkümnest finalistist. Konkursiga Hea Eeskuju tunnustatakse neid koolinoori, kes on oma vabast tahtest viinud kodukandis ellu midagi sellist, mis väärib kogu Eesti tähelepanu.

Sander on panustanud rohkelt oma aega ja oskusi kooli sündmuste õnnestumisse. Helimeeskonna liikmena on ta eelmisel õppeaastal aidanud ellu tehniliselt väga keerukad projektid “Luulepidu – Valge”, etendus “Tartu rahu 100”, ülekoolilised vabaõhusündmused “22 minutit enne päikesetõusu”, Eesti Vabariigi aastapäeva aktus ning virtuaalne GAG 389. aastapäeva kontsertaktus.

Sel õppeaastal on Sander ühinenud kooli IT-meeskonnaga tuues sinna kaasa oma varasemad huvid ja oskused.Koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis tähistasime septembri algul Euroopa muinsuskaitsepäeva kakskeelse virtuaalse kirjandusõhtuga “Prantsuse Melchior ja kohtumine Indrek Harglaga”. Sellele järgnes Gustav Adolfi Gümnaasiumi lastevanemate üldkoosolekute korraldamine telesaate formaadis otseülekandena, millega seoses oli Sander sunnitud kiirkorras õppima käsitsema kooli ülekandejaama, viima läbi filmimised, helisalvestused, monteerimised ja kogu ettesalvestatud materjali ühtseks tervikuks kujundamise. Lisaks eelnevale tuli Sander fantastiliselt toime lastevanemate koosoleku otseülekande keeruka tehnilise teostusega. Selline valmisolek on omane korralikule produktsioonifirmale, aga mitte tavapärane koolile ja veelgi enam ühele gümnaasiumiõpilasele.

Sander teeb seda tööd vabatahtlikult ning veedab väga palju oma vabast ajast koolimajas, jagades oma teadmisi küberturvalisusest ning kogemusi ülekandejaama võimaluste rakendamisel ning samal ajal koolitades GAG IT-meeskonda. Suuresti tänu temale sai tähistatud eriti keerulistes viirusest tulenevates oludes Gustav Adolfi päev ning hetkel on töös kooli virtuaalse advendikalendri loomine. Samuti on Sander käesoleval perioodil panemas end proovile rahvusvahelisel küberturvalisuse võistlusel DefCamp Capture The Flag.

Sanderi tegevus on sisuliselt kooli mainekujundus ning Gustav Adolfi Gümnaasium tunneb oma õpilase üle suurt uhkust. Palju õnne ja edu edaspidiseks!