Tunnustame suve jooksul uhkelt esinenud Gustav Adolfi Gümnaasiumi sportlasi!

1) Marta Ründva 8.d – kergejõustik

Marta osales suve jooksul mitmel TV10 Olümpiastarti etapil, esindades Gustav Adolfi Gümnaasiumit, Eesti Meistrivõistlustel ning kergejõustiku Balti Matšil, esindades Eesti koondist. Marta uhked medalivõidud:

Tv10

I etapp II koht kaugushüppes tulemusega 5.40

II etapp I koht kõrgushüppes tulemusega 1.68

III etapp I koht palliviskes tulemusega 58.58

Finaaletapp I koht vanema vanusegrupi tüdrukute 8- võistluses

https://sport.err.ee/…/marta-rundva-naitas-tv-10-hooaja…

Eesti meistrivõistlused kergejõustikusI koht kolmikhüppes tulemusega 11.52

II koht kaugushüppes tulemusega 5.44

Kergejõustiku Balti matš

II koht kaugushüppes tulemusega 5.40

Septembris osales Marta Belgradis toimunud Maailma Koolinoorte Spordimängudel U15 vanuserühmas, kus sai hõbemedali, sest  viskas 400 g oda 43,65m kaugusele (link: https://sport.err.ee/1608337487/belgradis-toimuval-gumnasiaadil-voitsid-kergejoustiklased-kolm-medalit). Tubli esinemise eest tunnustas Martat ka Eesti Vabariigi haridusminister. Kiidame Martat ja soovime jõudu järgnevateks ettevõtmisteks.

2) Johanna Maria Jõgisu G3 Re-Lo – Moodne viievõistlus

Meie kooli abiturient, alati moodne ja särasilmne Johanna tegutseb viievõistlusega. Kas ikka teadsid, mis spordialadest koosneb see olümpiaala? Aitame – ühepäevasel võistlusel võetakse mõõtu laskmises, vehklemises, ujumises, ratsutamises ja murdmaajooksus.

Johanna osales juunis Kairo laser-run (murdmaajooks + laskmine) MM-il ning augusti lõpus Weidenis kahe- ja kolmevõistluste (ujumine, laskmine, jooksmine) MM-il, kus naases kuldmedaliga!

Edaspidi palun pöörduda Johanna Maria poole kui ”preili maailmameister”. Kuidas täpsemalt kogu viievõistlus välja näeb, see otsigu kooli pealt üles Johanna Maria, kes kindlasti suure õhinaga oma spordiala teile tutvustab. Värske maailmameister tunneb ka linde oivaliselt ning on sel aastal kõige kiirem tüdruk ümber Schnelli tiigi.

3) Risto Pernits G1 Mat-In – keskmaajooks, kergejõustik

Värske gümnasist kirjutas end kohe kooli rekordite raamatusse. Risto osales 1. augustil 2021 u18 Balti matšil Ogres 3000m jooksus. Lõpetas hõbemedaliga ajaga 9.11:91, mis annab talle autahvlil B-klassi rekordi. Eelmine omanik oli 2021 aastal gümnaasiumi lõpetanud Kristian Otloti käes. Risto läheb kindlasti tulevikus püüdma veel Kristianile kuuluvat A-klassi koolirekordit ajaga 8:59. Jaa muidugi on ka Risto kõige kiirem poiss ümber Schnelli tiigi.

4) Marko Andreas Muru G2 RO – rallikross

Marko oli 11.9.2021 toimunud rallikrossi võistlustel edukas ning kindlustas viimase võistlusega endale Eesti meistritiitli Junior1600 klassis.https://uus.autosport.ee/rallikross/kaks-soitjat-kindlustasid-rallikrossis-eesti-meistritiitli/?fbclid=IwAR1jBAXTtZirucXsS7ZRvOrsBpSbxJdr0QTIUhjoJ_wc6xCunvJ0x3gpUxg
Pildi autor on Marko Leesi.