Suvesoojad tervitused Ateenast Erasmus+ õpirändelt

Kreeka pealinnast Ateenast tervitavad GAG kirjanduse ja ajalooõpetajad Inga Laidna ning Indrek Riigor, kes täiendavad end Erasmus+ õpetajate õpirände raames rahvusvahelisel õpetajate koolitusel ,,Cultural Heritage Education: Ancient Greece as a Case Study”. Koolituse korraldaja on Europass Teacher Academy ja koolitaja Stella Souvatzi.

Koolituse peateema on Vana-Kreeka kultuuripärand ja selle mõju tänapäeval.

Koolitusel osaleb kokku 17 õpetajat Belgiast, Hispaaniast, Poolast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Sloveeniast, Soomest ja Eestist. Nädala jooksul on kuulatud põhjalikke loenguid Vana-Kreeka ajaloost, mütoloogiast, filosoofiast ja riigikorraldusest, tehtud tutvust mitmete erinevate õpistrateegiatega ja aktiivõppe meetoditega ning arendatud neid oma kogemustest lähtuvalt edasi, mõeldes ka lõimimisvõimalustele. Lisaboonusena saadi algteadmised kreeka keelest ja saadi osa Kreeka iseseisvuspäeva tähistamisest 25. märtsil.

Teadmiste kinnistamiseks külastati riiklikku arheoloogiamuuseumit, akropoli muuseumit, Stavros Niarchose fondi kultuurikeskust ja käidi bussieksursioonidel Ateena linnas.

Mõned lõbusad faktid:

Periklesel olevat olnud kurgikujuline pea, mistõttu on teda alati kujutatud kiivriga. Väidetavalt ta käinudki ainult kiivriga ringi.

Teatavasti tähendas idioot Vana-Kreekas inimest, kes polise asjadest ehk poliitikast ei huvitunud, mida pandi talle väga pahaks.

Kreeka suurima sadama, juba antiikajast tuntud Pireuse sadama kandis elavad inimesed peavad Pireuse lahe vett pühaks veeks, kus tuleb kümmelda, mis sest et lahevesi on tugevasti reostunud.

Lõpetuseks viktoriiniküsimus: mis on tavrokathapsia?

Õigesti vastanu võib teha endale pai! 🙂

Erasmus+ projekti GAGs veab arendusjuht Kerli Koppel.