Sel aastal tuleb Lucia teisiti …

Käes on aasta kõige pimedam aeg, kui hing ihkab midagi ilusat – valgust, soojust ja lootust. Ja 13. detsembril ta tuleb – varahommikul astub uksele Lucia, peas küünaldest pärg ja lauldes kaunist “Santa Luciat”.

Ega keegi täpselt ei tea, kuidas see Sitsiiliast pärit pühak Rootsi sattus ja kuidas sellest traditsioonist sai kõige rootsilikum püha üldse. Lucia saatjaskonda kuuluvad üleni valgesse riietatud tüdrukud ja poisid. Selle päeva juurde kuuluvad kaunid laulud, pakutakse safranisaiu, piparkooke ja glögi. Ja siis see Staffani laul ehk Staffansvisan – sellest on saanud legend, sest seda laulavad alati kõik rootsi keele klassi poisid.

Meie koolis tähistati luciapäeva esmakordsel 1992. aastal. Alates 1995. aastast on luciapäeva aktuse korraldanud 11.c klass (nüüdsel ajal G2 RO) ja see traditsioon on muutunud kõigile armsaks. Paljud ütlevad, et tõeline jõulutunne jõuab hinge just kauneid luciapäeva laule kuulates. Sel aastal on kõik teistmoodi. 11.c kammerkoor sai laule õppida vaid kaks päeva, kui tuli teade, et uuest nädalast oleme tagasi distantsõppel. Meil oli plaanide ümbertegemiseks aega üks päev – triikisime kiiresti kleidid ja õpetasime poistele selgeks tantsusammud. Laulud laenasime eelmise aasta luciakoorilt (tusen tack, 12.c!). Jõudsime filmida kaks klippi ja tulemus on nüüd teie ees https://youtu.be/iTr_s54q1yk

G2 RO ja Juta-Tiia Mägi soovivad imelist jõuluaega! Rahu ja rõõmu südamesse!