Põnev ja seikluslik akadeemikute päev

Eile, 8. veebruaril toimus peamajas akadeemikute päev. Tegemist on meie kooli uue ja järjest sisukamaks muutuva traditsioonilise üritusega, mis toimus sel aastal kolmandat korda ning mille peamine eesmärk on 1. klasside õpilaste täieõiguslikeks kustikateks saamise tähistamine. Lisaks tehakse kummardus meie koolis õppinud akadeemikutele, tutvutakse väärika koolihoonega ja taaskohtutakse abiturientidega.

1. klasside päev möödus peamajas koos G3 õpilastega ning neil toimusid ühised põnevad tunnid. 1. Ariste ja G3 PR-IN tegid põnevaid keemiakatseid ning suured sõbrad andsid ka esimesi teadmisi prantsuse keelest, 1. Wiedemann ja G3 RE-LO uurisid füüsikat ja elektrit, 1. Seebecki õpilased valmistasid koosG3 RO suurte sõpradega lumekuule ning 1. Richmann ja G3 MAT-IN kasutasid omakeha mõõteriistana ning mõõtsid nii koolimaja, mööblit kui iseennast. Iga esimese klassi vastuvõtjaks oli sama lõpuklass, kes mudilased 1. septembril kooli viisid.

Peale ühist tundi toimus seikluslik avastusretk koolimajas, mis viis väikesed niisugustesse paikadesse, kuhu tavaliselt ei satu. Näiteks õpetajate tuppa ja puhkeruumi, käia nagisevast trepist alla või üles ja minna kõrgete astmetega kivitrepist alla keldrisse ja avastada, et see polegi päris tavaline kelder. Ka koolijuhi kabinetti, kus ootas Henrik Salumi poolt lastele jäetud kiri ja kommid. Üllatusi ja uudistamisi ning erinevate paikadega seotud lugusid jätkus abiturientidel kogu retke ajaks. Päev jätkus kogu lennu pildistamisega fuajee trepil, millest jääb loodetavasti tore mälestus nii koolile kui uuele alustanud lennule. Akadeemikute päeva kõige pidulikum osa ehk aktus toimus Mederi saalis, kus oma klassile nime andnud akadeemikut tutvustati ettekannetega. G3 õpilastebänd üllatas toreda lauluga ning päeva ilmselt kõige suurema üllatuse valmistas abiturientidest teadusteatri meeskond, kes tegid tossu, mulle ja tuld, külmutasid komme ja lilli ning valmistasid elevandile hambapastat. Ohhoo! Vauu! ja Oh-saa! ei tahtnud kuidagi lõppeda. Meie kooli kõige noorematele oli nähtud etendus tõenäoliselt suurim ja mõjusaim eeskuju, mida esimeste klasside õpilastele iial anda saab. Loomulikult olid kõige meeldejäävam essakate arvates koosoldud aeg suurte sõpradega abituuriumist, rännak majas ja teadusteater ehk toss ja tuli.

Et saadud elamusi veelgi enam kinnistada, saavad väikesed akadeemikud täna koos oma klassiga meeldejäävat meenutada ja jäätisega maiustada.

Suur tänu ja kummardus kõikidele, kes selle päeva õnnestumisele kaasa aitasid: Aktuse juhid Marietta Topolev, Säde Vändrik ja Alexandra Arianna Sinihelm. Ettekannete tegijad Iiris Rammo, Villem Raie (1.A), Elisabet Mäng, Markus Sinissaar (1.W), Paul Aasma, Ketlin Kuuda (1.R),Sandrina Tambik ning Alexander Vilosius (1.S). Õpetajad ja koolitöötajad Anneli Heinsoo, Kristina Kangro, Stella Stepanov, Marjorete Orumaa, Jaanika Palkman, Maria Toom, Grete Raudsepp, Katrin Soika, VirgiRoop, Sirle Oja, Rain Vellerind, Anne Kaljurand, Nikita Žugunov, Margaret Liiv,Miikael Metsala, Greteliis Valdman, Aare Paenurm, Leino Arro, Annika Orgus ja Margot Mängel.

Eriliselt suur tänu kõikidele meie imelistele abiturientidele ningtopelttänud: Koolimajaavastusretke juhid Aliise Kadarik, Sandra Sereda, Marta Pauliine Sild, Mia Roosileht, Karoliina Ruuto, Henri Palgi, Ingel-Ethel Kanistik, Airi Saar, Emma Liiv, Victoria Koovit, Lotta Siim, Maribel Arge, Grete Astrid Grahe, Anna Tõnissoo, Karoli Vahemets, Paula Kristiina Valter, Maarja-Leena Parktal, Rene Miller, Lars Kuljus, Siim Oskar Ots, Mike Zander, Pärli Kilusk, Hanna Marii Mängel, Therese Heidov ja Laura Aavik.

Teadusteatri meeskond Anette Kipso, Johanna Martinson ja Ingel-Ethel Kanistik.

Bänd koosseisus Anna-Sofie Aaslaid, CarmenKaalo, Liisbet Reinsalu, Silja-Liis Same, Ellen Karjane.