Eile, 22.jaanuaril toimus peamajas akadeemikute päev. Tegemist on meie kooli uue ja järjest sisukamaks muutuva traditsioonilise üritusega, mis toimus sel aastal neljandat korda ning mille peamine eesmärk on 1. klasside õpilaste täieõiguslikeks kustikateks saamise tähistamine. Lisaks tehakse kummardus meie koolis õppinud akadeemikutele, tutvutakse väärika koolihoonega ja taaskohtutakse abiturientidega.
1. klasside päev möödus peamajas ning algas kogu lennu pildistamisega fuajee trepil, millest jääb tore mälestus nii koolile kui uuele alustanud lennule. Edasi jätkus päev koos G3 õpilastega ning neil toimusid ühised põnevad tunnid ja avastusretked koolimajas. 1. Ariste ja G3 K joonistasid vastastikku teineteisest portreesid omavahel mõnusalt juttu ajades ja tuttavamaks saades, 1. Wiedemann õpilased valmistasid koos G3 Ü suurte sõpradega lumekuule, 1. Seebecki õpilased meisterdasid koos G3 R sõpradega paberist rakette ning 1. Öpik ja G3 L kasutasid oma keha mõõteriistana, millega mõõdeti nii koolimaja, mööblit kui iseennast. Iga esimese klassi vastuvõtjaks oli sama lõpuklass, kes mudilased õppeaasta alguses kooli viisid.
Koolimaja avastusretk oli väga seikluslik ja viis väikesed niisugustesse paikadesse, kuhu tavaliselt ei satuta. Näiteks õpetajate tuppa ja puhkeruumi, käia nagisevast trepist alla või üles ja minna kõrgete astmetega kivitrepist alla keldrisse ja avastada, et see polegi päris tavaline kelder. Ka koolijuhi kabinetti, kus ootas Henrik Salumi poolt lastele jäetud kiri ja kommid. Üllatusi ja uudistamisi ning erinevate paikadega seotud lugusid jätkus abiturientidel kogu retke ajaks. Koolimajas liikumas nähtud kummitused ning kummituslood olid pea kõikidel klassidel avastusretke peateemadeks.
Akadeemikute päeva kõige pidulikum osa ehk aktus toimus Mederi saalis, kus oma klassile nime andnud akadeemikut tutvustasid 1. klassi õpilased ettekannetega. Ettekandeid oli väga põnev kuulata, kuna akadeemikute kohta oli leitud uusi ja põnevaid fakte. Aktusel tuli esmaettekandele Ester Murrandi laul “Emakeel”, mis valmis Margit Kivila sõnadele õpetaja Ly Tammeriku tellimusel. G3 õpilased üllatasid oma väikseid sõpru toreda lauluga ning teadusteatri etendusega. Jäätist limpsides jälgiti abiturientidest teadusteatri meeskonda, kes tegid välku, kahandasid ja kasvatasid õhupalle ja suunasid valguskiiri. Ohhoo! Vauu! ja Oh-saa! ei tahtnud kuidagi lõppeda. Meie kooli kõige noorematele oli nähtud etendus tõenäoliselt suurim ja mõjusaim eeskuju, mida esimeste klasside õpilastele iial anda saab.
Loomulikult olid kõige meeldejäävam essakate arvates koosoldud aeg suurte sõpradega abituuriumist, rännak majas ja teadusteater ning jäätis.
Suur tänu ja kummardus kõikidele, kes selle päeva õnnestumisele kaasa aitasid:
Aktuse juhid Ohto Augusto Hernandes Sandström ja Andreas Toros (1.S)
Ettekannete tegijad Iris Aruküla ja Linda Kruusenberg (1.A), Nora Loorberg ja Vesse Niinemägi (1.W), Maya Mariann Lätte ja Samuel Talpsepp (1.S), Maria Endrikson ja Aron Räpp (1.Ö).
Klassiõpetajad Liis Salum, Evelin Riimast, Kristi Arusoo, Jaana Jaansen; muusikaõpetaja Ly Tammerik; akadeemikute päeva traditsiooni algataja Maria Toom; õppejuht Moonika Tambik; ühiste tundide läbiviijad Katri Mirski, Anette Kipso, Hendrik Pärli; teadusteatri tugi Virgi Roop; helitiim Miikael Metsala, Siim Eenma, Rasmus Mumma; IT-tugi Vassili Korobov; igakülgne abi ja laste saatmine Greteliis Valdmann ja Riina Tammai.
Lisaks suur tänu kõikidele õpetajatele ja koolitöötajatele, kelle tavapärane päevarutiin häitud sai.
Eriliselt suur tänu kõikidele meie imelistele abiturientidele ning topelttänud:
Koolimaja avastusretke juhid Hanna Paula Volt, Enid Leetjõe, Elenor Traute Plagemann, Natali Tambaur, Klaudia Vanessa Kahre, Lennart Parašin, Säde Noormets, Siim Kaasik, Marie Aamisepp, Reti Reinik, Luisa Kuusik, Eliise Tiisler, Eleanor Anijalg, Kerttu Sander, Loore-Liis Sõnajalg, Gloria Peeters
Teadusteatri meeskond Hendrik Pärli, Oliver Iida (G3 R), Laura Marii Palo (G2 R).
Bänd koosseisus Iris Kristel Juurikas ja Magnus Loss (G3 L)
Päevapiltnik Romi Härginen.