Nädala tunnustused

  • Aprillis-mais 2021 toimunud Riigikantselei korraldatud Eesti Vabariigi 30. taasiseseisvumise aastapäevale pühendatud vabariiklikul kirjutamisvõistlusel „Kiri peaministrile“ saavutasid auhinnalisi kohti järgmised Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased:

9.-10. klasside arvestuses

II koht – Margaret Oll (G1 PR-IN)

II koht – Grete Liina Tuuksam (G1 PR-IN)

III koht – Lars Murrik (G1 PR-IN)

11.-12. klasside arvestuses

III koht – Mona Tammemägi (G3 PR-IN)

Õpilasi juhendas Anu Kell.

  • 27. mail toimus Koidula täiskasvanute etluskonkursi Tallinna eelvoor, kus osales ka Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Kristi-Eliisa Kolli (G3 PR-IN). Kristi-Eliisa esitas L. Koidula luuletuse „Eesti muld ja eesti süda“ ning Doris Kareva luuletuse „Ära ütle, et elu on inetu, halb“. Žürii otsuse põhjal saadeti Kristi-Eliisa edasi vabariiklikku finaali, mis toimub 21. augustil 2021 Pärnus Koidula muuseumis.

Õpilast juhendas Anu Kell

  • 13. juunil toimus Tallinna Prantsuse Lütseumis Keskkoolide Eesti meistrivõistluste III etapp ning selgitati välja Eesti meister väitluses.

Rõõm on teatada, et III etapi võidu ning Keskkoolide Eesti meistri tiitli pälvis võistkond Noorte_Isade_Klubi koosseisus Karl Eerik Kala (Gustav Adolfi Gümnaasium; G2 MAT-IN), Oskar Villem Tiidemann (Gustav Adolfi Gümnaasium; G2 RE-LO) ja Ralf Hendrik Vaarend (Tallinna 21. Kool). Õpilasi juhendasid GAG vilistlased Mia Maripuu ja Uko-Rasmus Tiidemann.

III etapi ning ühtlasi Keskkoolide Eesti meistrivõistluste 2. koha saavutas võistkond The Good, the Bad & the Ugly koosseisus Laura Sofie Tohver (Gustav Adolfi Gümnaasium; G2 PR-IN), Helen Haamer (Tallinna Inglise Kolledž) ja Michelle Kiik (Tallinna Inglise Kolledž).

Viimati võitsid GAG õpilased Eesti meistri tiitli 2000. aastal, mil võistkonda kuulusid Hanna-Liis Kaarlõp, Toomas Roolaid ja Ragnar Siil. Õpilasi juhendas toona Ülle Salumäe, tänu kellele on noortes tärganud huvi väitluse vastu ning kes algatas väitlusklubi. 2019. aastal võtsid väitlusklubi kohtumiste korraldamise enda peale gümnasistid Hendry Ollin, Uko-Rasmus Tiidemann ja Mia Maripuu. Klubi tuumiku ülesanne oli ja on kasvatada järelkasvu ning hoolitseda selle eest, et väitlustegevus GAG-s jätkuks. Sellel õppeaastal võtsid suurema vastutuse Asmus Soodla, Laura Sofie Tohver ja Karl Eerik Kala.

Palju õnne tublidele õpilastele ja nende juhendajatele!