Nädala tunnustused

• Kaks meeskonda G3 MAT-IN klassist jõudsid korp! Sakala üle-eestilise abiturientide viktoriini finaali, kus suema saavutas III ja LAHE VII koha!

Meeskond suema koosseis: Annabel Agasild, Markus Oliver Marimäe, Laura Lall ja Marleen Roomet;

Meeskond LAHE koosseis: Ann-Gretel Erik, Liisa Maria Kull, Erik Mühls ja Hugo Tristan Tammik.

• Rasmus Talts (G3 RE-LO) saavutas juuniorite (U21 vanuseklass) Eesti meistrivõistlustel judos esikoha – Eesti meister kuni 81 kg kaaluklassis.

Rahvusvahelisel Estonian Judo Open 2023 võistlusel saavutas Rasmus Talts täiskasvanute arvestuses esikoha.

Sumo Euroopa meistrivõistlustel saavutas Rasmus Talts pronksmedali väärilised tulemused nii individuaal kui ka meeskonna-arvestuses (Eesti Sumo U18 koondise koosseisus).

• Nädalavahetusel toimusid Võrus Eesti meistrivõistlused võrkpallis.

Meie kooli tüdrukud Berit Hiie G3 RO, Johanna Sova G2 Prin ja Laura Aavik G2 matin tulid U20 vanuseklassis Eesti meistriteks.

• 01.04 toimus TalTechis Maateaduste vabariiklik olümpiaad gümnaasiumile.

Tublid olid ka

Randar Teder G3 RO, õp.Tiina Naissoo (24.koht) ja Elisabet Jääger G3 RE-LO, õp.Tiina Naissoo (27.koht)

• 5. aprillil toimus TÜ loodusmuuseumis üleriigiline linnuviktoriin. Viktoriinil tuli vastata küsimustele Eesti lindude kohta ja tunda liike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi.

Noorte, 6.–9. klassi vanuserühmas pälvis 2. koha GAG tiim koosseisus Silvia Nafthal, 8.d, Carmen Nafthal, 8.d ja Richard Olev, 8.a.

Gümnaasiumi arvestuses sai GAG tiim 1. koha. Meeskonnas olid Merilis Moppel, G1L, Lisanna Ümarik, G1L ja Kaspar Kähri, G1K.

• 2023. aasta kevadel korraldas Maaeluministeeriumi  kooliõpilastele joonistuskonkursi „Taimetervise inspektori põnev töö“.

Konkursile saadeti kokku 292 joonistust üle Eesti. Kokku oli 12 teemat. Konkursi tööde hulgast valis žürii iga teema raames välja parima joonistuse, mis avaldatakse 2023. a mais ilmuva taimetervise töövihiku illustratsioonina.

GAG põhikoolist osales kaks ja gümnaasimist üks õpilane ja tuli kaks esikohta!

Teema 3. oli “Taimetervise inspektor laboris” – ja Mia Lucia Liivak, 8.d klass sai 1. koha.

Teema 6. oli Taimetervise inspektor pargis ja 1. koha sai Anni Romandi, G3 RE-LO

Õpilasi innustas võistlema Helina Reino.

• Tartus 01. – 04. aprillil toimunud Eesti Noorte Karikavõistlustel tennises saavutas Elin Kalmus (5. Ariste) nii U12 paaris kui üksikmängus teise koha ja mängis mõlemas finaalis.

Palju õnne tublidele õpilastele ja nende juhendajatele!