Me tähistasime Tartu rahu aastapäeva

Täna, 2. veebruaril tähistasime üheskoos G5 koolidega Tartu rahu aastapäeva, et mälestada Vabadussõjas langenud koolikaaslasi — oma kunagisi õpilasi ning õpetajaid. Koosolemine toimus Reaali Poisi mälestusmärgi juures, kus võttis sõna Gustav Adolfi Gümnaasiumi koolijuht, Henrik Salum. Õpilaste nimel pidas kõnet Hendrik Värk. Isamaalise meeleolu ning musikaalse etteaste näol esitas GAGi meeskvartett saksa rahvaviisi ,,Mu isamaa armas”. Kohal oli ka iga kooli lipuvalve.

Tseremoonia kulmineerus pärja asetamisega ning viie kooli õpilaspresidentide austusavaldustega ja leinaküünalde süütamisega. Aastapäeva tähistuse lõppu märkis koolikell, mida hukkunute mälestamiseks helistati. Miitingust võttis osa ka Tallinna linnapea, Mihhail Kõlvart ning abilinnapea, GAG vilistlane Joosep Vimm.

Täname G5 koole ja õpilasesindusi ning nende presidente. Suur tänu GAG õpilasesinduse president Carolyn Jacqueline Rabale ning suurepärasele meeskonnale:

Kõne: Hendrik Värk, Tristan Ruut, Johannes Mattias Toome, Indrek Riigor;

Kvartett: Siim Oskar Ots, Silver Robin Marimäe, Tristan Ruut, Hendrik Värk, Tanel Nurk;

Lipuvalve: Rasmus Ründva, Ingel-Ethel Kanistik, Emma Liiv;

Pärja asetamine: Lars Maigre, Magnus Loss;

Kella helistamine: Ralf Samuel Arulepp;

Pildistamine: Katarina Kuningas, Romi Härginen, Rain Piiber.

Suur tänu kõigile, kes ühel või teisel moel oma panuse andsid.

Eriline austusavaldus kuulub 21. Kooli lipuvahtkonnale, kes teiste koolide lipuvahtkondi juhendas. Samuti täname ka Tallinna Reaalkooli, kes tehnilise poole eest vastutas ning miitingujärgselt sooja peavarju pakkus.

Tartu rahu miiting on traditsiooniline Tallinna viie kooli liidu poolt korraldatav koosviibimine, mille korraldusõigus kandub koolilt koolile. Järgmise aasta korraldusõigus kuulub Tallinna Inglise Kolledžile.