Piduliku lõputseremooniaga pandi punkt 33. rahvusvahelisele sõpruskoolide reaalainete olümpiaadile Riia-Vilnius-Tallinn-Helsinki-Västerås- Sankt Peterburg
4. ja 5. märtsil toimunud kuue sõpruskooli, Riia Riikliku I Gümnaasiumi (Läti), Vilnius Vytautas Suure Gümnaasiumi (Leedu), Gustav Adolfi Gümnaasiumi (Eesti), Munkkiniemi Yhteiskoulu (Soome), Rudbeckianska Gümnaasiumi (Rootsi), Sankt-Peterburgi II Gümnaasiumi (Venemaa) rahvusvaheline reaalainete olümpiaad on selleks aastaks läbi saanud. Kolmapäeval 17. märtsil toimunud pidulikul lõputseremoonial autasustati parimaid matemaatikuid, füüsikuid ja keemikuid ning jagati õpilastele ja koolidele võidu diplomeid ja -karikaid.
Koolide üldarvestuses sai sel aastal 1. koha Riia Riiklik I Gümnaasium, 2. ja 3. kohta jäid jagama Gustav Adolfi Gümnaasium ja Sankt-Peterburgi II Gümnaasium.
Individuaalselt saavutasid käesoleval aastal GAGst parimad tulemused järgmised õpilased:
Anna Milena Linder, (G1 MAT-IN), keemia 1. koht, juhendaja Katrin Soika
Richard Friedrichs (G3 RE-LO), keemia 2. koht, juhendaja Katrin Soika
Hans Richard Antsmäe (G1 MAT-IN), keemia 3. koht, juhendaja Katrin Soika
Ken-Erik Aus (G2 MAT-IN), matemaatika 3. koht, juhendaja Kristel Tamm
Marten Mehide (G1 RE-LO), füüsika 3. koht, juhendaja Virgi Roop
Suur kiitus Gustav Adolfi Gümnaasiumi olümpiaadi võistkonnale ja nende juhendajatele, kes hoolimata uutest ja tehniliselt keerulistest oludest üldarvestuses GAGle kõrge 2. koha saavutasid!
GAG olümpiaadi meeskond võistles koosseisus: Rasmus Talts (G1 RE-LO), Tõnis Lees (G1 RE-LO), Leana Jete Korb (G2 RE-LO), Ken-Erik Aus (G2 MAT-IN), Kermo Kütsen (G3 RE-LO), Lars Tristan Lepik (G3 MAT-IN), Marten Mehide (G1 RE-LO), Ronja Niine Lõhmuste (G1 RE-LO), Oskar Villem Tiidemann (G2 RE-LO), Marti Kütt, G2 RE-LO, Karl-Oskar Pajus (G3 RE-LO), Mihkel Jaas Karu (G3 RE-LO), Anna Milena Linder (G1 MAT-IN), Hans Richard Antsmäe (G1 MAT-IN), Andero Lavrinenko (G2 RE-LO), Ralf Marcus Veedler (G2 RE-LO), Calista Krass (G3 RE-LO), Richard Friedrichs (G3 RE-LO)
Õpilasi juhendasid Auli Reitel, Kristel Tamm, Riina Timmermann, Virgi Roop, Neeme Lumi, Erkki Soika, Katrin Soika.
Suur tänu Viljo Kozlovski, Joonas Meister, Greteliis Valdmann ja Margot Mängel, kes abistasid olümpiaadi tehnilisel korraldusel ning olümpiaadi piduliku ava- ja lõputseremoonia veebiülekande teostusel.
Olümpiaadi korraldamist kureerisid Gustav Adolfi Gümnaasiumis arendusjuht Kerli Koppel, koolijuht Henrik Salum ning reaalainete ja loodusainete õppetoolide juhatajad Auli Reitel ja Tiina Naissoo.
Pika ajaloo ja väljakujunenud traditsioonidega 33. rahvusvaheline reaalainete olümpiaad on lõppenud ning olümpiaadi korraldamise teatepulk on Vilnius Vytautas Suure Gümnaasiumilt üle antud Gustav Adolfi Gümnaasiumile.
Järgmine, 34. reaalainete olümpiaad toimub juba käesoleva aasta hilissügisel ja meie korraldusel!
Olümpiaadi traditsioonist lähemalt
Baltimaade vanimate gümnaasiumide reaalainete olümpiaadi korraldamise traditsioon sai alguse juba 1987. aastal, kui Riia Riikliku I Gümnaasiumi, Vilnius Vytautas Suure Gümnaasiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi gümnaasiumiosa õpilased alustasid üksteisega mõõduvõtmist matemaatika, füüsika ja keemia ülesannete lahendamises. Reaalainete olümpiaadi korraldamise traditsioon kasvas välja kolme vanima kooli iga-aastasest spordikohtumisest „Sõpruse Karikas“, mis eelmisel kevadel tähistas oma 60. toimumise aastapäeva.
2008. aastal laienes reaalainete olümpiaadi korraldamine Põhjamaadesse ning traditsioonilise olümpiaadiga liitusid GAG sõpruskoolid Munkkiniemi Yhteiskoulu (2008), Rudbeckianska Gümnaasium (2009) ja Sankt-Peterburgi II Gümnaasium (2009).
Nüüdseks juba 33 aastat järjest kohtuvad järgemööda erinevates riikides igal aastal sõpruskoolide 18-liikmelised õpilasdelegatsioonid, reaalainete õpetajad ja juhtkonnaliikmed. Olümpiaadi traditsiooni juurde kuulub pidulik avatseremoonia, mõõduvõtmine olümpiaadiülesannete lahendamises, kultuuriprogramm ja sõprusõhtu. Olümpiaadi lõpetab pidulik lõputseremoonia parimate tunnustamise ning võidukarikate jagamisega.
Käesoleva aasta erilisest olukorrast hoolimata hoiti olümpiaadi traditsiooni ja järjepidevust ning korraldati olümpiaad esmakordselt interneti vahendusel.