Loengusari “Ühe ettevõtja lugu” — Peedu Tuisk

 

Loengusarja “Ühe ettevõtja lugu” teine külaline on GAGi vilistlane Peedu Tuisk, kellega kohtumist saab jälgida veebi vahendusel 8. veebruaril kell 14.45–15.30 Google Meet lingil: https://meet.google.com/zxb-pkzx-aof

Peedu Tuisk on disaini ja IT valdkonnas tegutsev ettevõtja, disainer, arendaja, loovjuht ja startup asutaja, kelle tegevus selles maailmas sai alguse juba 12 aastasena. Sellest ajast saati on ta edukalt tegelenud üle 300 kliendi projektiga, millest mõned on võitnud erinevaid disaini auhindu (Eestist nt Kuldmuna ja ADC*Estonia) ja leidnud kajastust erinevates oma valdkonna ajakirjades üle maailma (Mashable, Gizmodo, Engadget). Ta klientide sekka on jäänud nii tuntumaid brände (nt Walmart), inimesi (Reddit-i kaasasutaja Alexis Ohanian, Skype-i asutaja Jaan Tallinn) kui ka edukamaid startup-e (Eestist nt Yaga, Jobbatical, Meetfrank, Planet42, CloudFactory, Crowdestate jpt).

Erinevad startupid on tema disainitöödega kokku kaasanud üle 200 miljoni euro ning ühest on saanud ükssarvik. Tema kujundatud digitooteid on kasutanud miljonid inimesed maailmas. Ta on loovagentuuri Saturist asutaja ning jõutrenni app-i Hardy.app kaaslooja. Muuseas on ta elanud aasta Hiinas, et seal oma ühe eelmise hardware startup-i tootmine püsti panna, ning ta pole kunagi elus palgatööl olnud. Ettevõtlusega tegeleb põhiliselt elustiilina, et olla vaba valimaks oma enda ajagraafikut.

“Ühe ettevõtja lugu” on Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja kooli vilistlaste koostööst sündinud loengusari, kus räägitakse ettevõtlikkusest, kaotustest, võitudest, enesearengust jpm, et pakkuda noortele, aga ka teistele huvilistele võimalust kuulata õpetlikke lugusid ettevõtlusest. Loengusarja veab Kristel Rannaääre.
Üritus on leitav ka Facebookist: https://fb.me/e/2F0xj15Ee