Leiutajate päev 2023

11. oktoobril toimus Kotzebue õppehoones traditsiooniline Leiutajate päev. Lõbusa päeva eesmärgiks on arendada õpilaste loovust, ettevõtlikkust, julgust mõelda kastist välja, piirideta unistamist ning võimet lahendada probleeme loovalt.

Oma põnevaid leiutisi tutvustasid koolikaaslastele 1. – 4. klasside õpilased. Iga klass oli välja valinud ühe leiutise, mida sooviti laiemale publikule tutvustada. Leiutiste valik oli kirju, kuid kahtlemata leidis sealt igaüks midagi sellist, mida just tema kindlasti vajaks. Näiteks võis kohata erinevaid roboteid, nutikaid tervist päästvaid ja säästvaid seadmeid, põnevaid igapäevaseid tarbeesemeid, kui ka kaduvate liikide päästmiseks mõeldud lahendusi. Iga leiutis oli oma leiutaja nägu.

Leiutise välja mõtlemist alustasid lapsed koolis, seejärel tegutseti edasi 25. septembril toimunud iseseisva õppimise päeval. Valmis ideed võeti kooli kaasa, kus ühiselt valiti välja ka klasside esindajad Leiutajate päevaks.

Kõik tublid esinejad said pärjatud tänukirja ning ergutatud väikese magusaga.

Maailm saab jälle veidi paremaks paigaks, kui meie hulgas on nii palju tublisid leiutajaid!

Lennukaid ideid edaspidiseks!

Aitäh Anneli Heinsoo, Kairi Aavere ja Nikita Zugunov ürituste läbiviimise eest! Aitäh Annika Orgusele eestvedamise eest!
Täname algõpetuse õppetooli leiutajate toetamise ja suunamise eest.