Kotzebue õppehoones avati rahatarkuse koomiksinäitus “Raharöövlid”

5. septembril avasid Finantsinspektsioon (FI) ja noorteinfoportaal Teeviit rahatarkuse koomiksite rändnäituse Gustav Adolfi Gümnaasiumis (GAG) lõbusa üritusega, mille avasid GAGi koolijuht Henrik Salum ning FI juht Kilvar Kessler. Rahaõpetusi jagas rahatarkuse eestvedaja ja “Raharöövlite” koomiksikonkursi žürii liige Kristi Saare. Politseinik Maarja Punak rääkis lapsi puudutavatest petuskeemidest ning uus tõusev räppar Jack Jabs räppis lootusest ja kõrgetest ootustest. Laval rääkisid oma võidutöödest GAGi õpilased Jasper Scultz ja Solveig Agur. Toredast avamisüritusest said osa meie kooli 3.-4. klasside õpilased. 

Finantsinspektsioon otsustas näituse avada just Gustav Adolfi Gümnaasiumis, kuna meie koolist oli konkursil osalejaid väga palju ning 2 meie õpilast, Solveig Agur (7.A) ja Jasper Schultz (3.A) saavutasid oma vanuserühmas II koha. 

Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit korraldasid tänavu kevadel 1.–12. klassi lastele rahatarkuskoomiksite konkursi „Raharöövlid“, kuhu laekus ligi tuhat tööd Kihnust Tallinna ja Narvani. Kõige populaarsemad teemad olid „Petuskeemid“, „Superkulutaja“ ja „Minu rahaseiklus“. Konkursist valmis rändnäitus, mida koolid saavad endale broneerida ning aidata näitusel üle Eesti rändama minna. 

Kotzebue õppehoone 2. korrusel jääb näitus avatuks kuni 22. septembrini.