Järgmisel nädalal saab Gustav Adolfi Gümnaasiumi eestvedamisel alguse 34. rahvusvaheline reaalainete olümpiaad Riia-Vilnius-Tallinn-Helsinki-Västerås-Sankt Peterburg

Koolide seas väga eriline, pika ajaloo ja traditsioonidega olümpiaad sündis 1987. aastal ning seekord on olümpiaadi korraldamise au meie koolil. Olümpiaadist võtavad osa 108 parimat gümnasistist füüsikut, keemikut ja matemaatikut kuuest koolist: Riia Riiklikust 1. Gümnaasiumist, Vilnius Vytautas Suure Gümnaasiumist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Munkkiniemi koolist, Rudbeckianska Gümnaasiumist ja Sankt Peterburgi 2. Gümnaasiumist.

Olümpiaadi veebipõhisel korraldamisel ja pingutust nõudvate ülesannete koostamisel teeb Gustav Adolfi Gümnaasium koostööd TalTech eksami-ja olümpiaadikooliga.

Rahvusvahelise olümpiaadi kõige tähtsam ehk võistluspäev on teisipäev 30. november 2021, kus GAG võistleb koosseisus:

Füüsika: Sander Kaal, Toomas Kaasik, Ronja Niine Lõhmuste, Rasmus Talts, Marti Kütt, Oskar Villem Tiidemann;

Keemia: Tormi Magnus Raidvere, Rasmus Ründva, Anna Milena Linder, Claudia Olev, Ralf Marcus Veedler, Mariliis Kalinina;

Matemaatika: Karl Oskar Uibokant, Rasmus Seljamäe, Anne-Mai Adamberg, Mairo Trump, Leana Jete Korb, Andero Lavrinenko.

Õpilasi juhendavad Virgi Roop, Neeme Lumi, Erkki Soika, Katrin Soika, Kristel Tamm, Riina Timmermann, Auli Reitel.

Olümpiaaditööde parandamine ja hindamine toimub rahvusvahelistes õpetajate töörühmades, kuhu GAG õpetajatest kuuluvad Virgi Roop, Neeme Lumi, Erkki Soika, Katrin Soika, Martin Saar, Lilian Kippasto, Kristel Tamm, Auli Reitel, Katrin Rohumaa, Annika Ilves, Aleksandr Vdovenko.

Hoolimata sellest, et olümpiaad toimub sellel aastal virtuaalselt, on endiselt au sees olümpiaadi juurde kuuluvad traditsioonilised ja suurejoonelised ava- ja lõputseremoonia.

Esmaspäeval 29. novembril kell 17.00 kutsume kõiki Youtube vahendusel osa saama olümpiaadi avatseremooniast.

Võitjad selguvad 9. detsembril 2021, kui toimub olümpiaadi pidulik lõpetamine ja võistluse korraldamise teatepulga üleandmine Riia Riiklikule 1. Gümnaasiumile!

Hoiame omadele pöialt!