14. märtsil tähistasime emakeelepäeva, Kristjan Jaak Petersoni sünnipäeva

Kotzebue õppehoones tähistati emakeelepäeva aktusega “Sõna jõud”. Emakeele tähtsusest kõnelesid õpilased läbi luuletuste, kõnede ja laulude. Tutvustati ka tänasele päevale tähtsuse andnud Kristjan Jaak Petersoni elutööd. Esinesid poistekoor ning mudilaskoorid.

Aitäh esinenud õpilased: Johannes Edmund Tihkan ja Villem Raie (1.A), Emilia Erin (2.A), Karli Peever (3.S), Loore Träss (4.R), Robert Korts (5.A) ja Tristan Toomas Kivisaar (5.S), Amelia Alexandra Vikström, Eliise Kaarde, Kaarel Kadakas, Berk Johan Talpsep (6.S), 3.W ja 3.S ansambel, mudilaskoorid, poistekoor ning Samuel Peäske (7.W) trompetil.

Aitäh aktuse juhid: Anni Maria Plooman, Zara Pedanik (5.R)

Aitäh õpilasi juhendanud õpetajad Maarja Rutnik, Jaanika Pärnamägi, Jaanika Palkman, Ly Tammerik ja Maria Toom.

Suured tänu helitehnilise toe eest Miikael Metsala.

Peamajas toimunud neljal aktusel intrigeeris publikut näidisväitlus teemal “Eesti keele tulevik on tume”, millele pakkus lohutust keeleteadlase Johannes Aaviku “Keeleuuenduse lõpmatu kurv” ning imeline emakeelne luule ja muusika.

Luulet lugesid Enid Leetjõe ja Karl-Erik Kudu, keeleteadlane Johannes Aavikut kehastas Hendrik Värk, väitlesid Ingel Ethel-Kanistik, Rain Piiber, Johanna Martinson, Henri Palgi, Johanna Kuus, Alice Kangro, Triin Järve, Georg Sebastian Järvet, Elisabeth Allas, Ekke Martin Henk, Johanna Lisette Rohtma ja Lola Tiina Särekanno. Muusikat pakkusid Carmen Kaalo, Marten Männa, gümnaasiumi vokaalansambel ja segakoor.

Suured tänud aktuse korraldajatele ja õpilaste juhendajatele: Inga Laidna, Maarja-Liisa Vokksepp, Ülle Salumäe, Merle Ilus ja Tanel Nurk, helitehnik Margaret Liiv ning fotograaf Romi Härginen. Siiras tänu absoluutselt kõigile emakeeleõpetajatele!

Palju tänu Victoria Isabel Koovitile ja GAG aktiivile emakeele nädala korraldamise eest peamajas!