Gustav Adolfi päeva tähistamine

Tähistasime 6. ja 7. novembril kogu kooliperega Gustav Adolfi päeva. Etenduse vältel nägime mälukihtide koorumise kaudu pöördelisi 90ndaid koolielus: fookuses olid kooli nime muutmine ja kuninganna Silvia külaskäik. Ajastule andsid fooni tolleaegsed kooli ehitustööd, mitmed arhiivikaadrid, segakoori ja solistide Karoliine Hirmati (G3 RE-LO), Tristan Ruudu (G2 R), Hendrik Värgi (G2 R) ja Lorete Müürsepa (G2 L) esitatud “Isamaa ilu hoieldes” ning Hendrik Värgi meeleolukas “Neiu mustas kleidis”. 

Tänusõnad neile, kes Gustav Adolfi päeva etenduse “Ühismälu” tegid:

Tiivi Pikhof (Mälu)

Tanel Nurk (ülekuulaja)

Evely Kullamägi (kuninganna Silvia)

Merle Ilus (muusikaõpetaja Merle)

Imetabane GAG segakoor, kes lisaks laulmisele täitis kõikvõimalikke rolle (rahvas, vargad, turvamehed, ajakirjanikud jm) ja puhus etendusele elu sisse oma noorusliku energiaga;

Ametnikud Aare Paenurm, Maur Below,  Kristel Tamm, Anne Reinsalu, Anne Kaljurand, Inga Laidna, Kerli Koppel, Kersti Kukk, Moonika Tambik, Henrik Salum, Maria Toom, Karmen Pruul, Virgi Roop, Heldur Tamm, Ingrid Aamisepp;

Ansambel Ring koosseisus Ludvig Janisk, Albert Ploom, Raimond Tammel ja Ott Richard Hääl  (kõik 9.a);

Merike Volar, kes andis ühismällu oma sooja panuse.

Abiks olid ka kõikmõeldavad taustajõud ideest, tekstiloomest, lavastamisest ja arhiivimaterjalide kogumisest dekoratsioonide, kostüümide, videote, heli ja valguseni välja: Maarja-Liisa Vokksepp, Margot Mängel, Annika Orgus, Riina Tammai, Inna Graužiniene, vilistlane Sander Paenurm, Miikael Metsala, Martin Ševtšuk, Margaret Liiv, Leino Arro, Greteliis Valdmann. 

Aitäh ka RGB-le, ERR-i arhiivile, Tallinna Linnateatrile, Ain Siimannile ja Helda Venderströmile!

Nendele kahele päevale andis meeleolu ilu ja rõõmu juurde see, et laval olid õlg õla kõrval nii õpilased kui ka õpetajad. Aitäh publikule, kes kaasa elasid ja said selle kaudu etenduse osaks!

Neid kaht päeva on paslik kokku võtta Mälu sõnadega: “Meie ühismälu siin koolis on väga võimas!”

Fotod: Rain Piiber