GAG rootsi keele õppesuuna õpilased viibisid Nordplus projektiga Stockholmis ja Gotlandil

25.-30. septembril viibisid 30 G3 rootsi keele õppesuuna õpilast Nordplus-projekti “Sustainable cooperation – bringing Tallinn and Visby closer!” raames Rootsis Stockholmis ja Gotlandil. Meie õpilasi võtsid vastu Visby Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad, kellega koos veedeti kaks tihedat päeva, mis olid sisustatud giidituuridega Visbys ja Fårö saarel ning projektitööga, mis sisaldasid ettekandeid Läänemerest ja tutvumist Rootsi koolisüsteemiga.

Fårö saarel külastastati kuulsa filmirežissööri Ingmar Bergmani muuseumi ja vaimustuti rannikul asuvatest looduslikest paekiviskulptuuridest (rootsi keeles raukar).

Lisaks grupitöödele ja omavahelisele suhtlusele Gotlandi noortega oli võimalus rootsi keelt praktiseerida ka kahel päeval Stockholmis, kus toimusid giidituurid vanalinnas ja Hallwylska majamuuseumis. Nii mõnedki jõudsid omal käel käia veel näiteks Rahvusmuuseumis, Relvakambris või Avicii muuseumis.

Õpilasi saatsid õppekäigul G3 RO klassijuhataja Ülle Salumäe ja aineõpetajad Edith Reemann ning Indrek Jalas.

Väga suur tänu GAG rootsi keele õpetajale Juta-Tiia Mägile, kelle õlgadel lasus projekti sisuline koordineerimine, Stockholmi õppekäikude korraldamine ja suur vastutus reisinädala õnnestumisel.

Käimasolevat rahvusvahelist Nordplus projekti koordineerib GAG arendusjuht Kerli Koppel.

Juba järgmise nädala alguses saabuvad projektipartnerid, õpilased ja õpetajad Visby Gümnaasiumist, vastukülaskäigule GAGsse.