GAG õpetaja Tiina Naissoo õpirändab Erasmus+ programmiga Prantsusmaal

GAG geograafiaõpetaja Tiina Naissoo õpirändab sel nädalal Prantsusmaal Erasmus+ programmi raames. Tema tervitused kooliperele:

“Tervitan teid Bodeauxi linnast katoliiklikust erakoolist Assumption Sainte Clotilde. Olen siin tutvumas koolisüsteemi ja hindamissüsteemiga. Vaatlen inglise keele ja loodusainete õpetajate tunde, samuti rahvusvahelise haru tunde, kus osad ained on inglise keeles. 

Mõned aastat tagasi otsustati Prantsusmaal, et lapsed hakkavad koolis käima alates 3.eluaastast. Kõige väiksemad keda mina siin jälginud olen olid 5 aastased. Mina olin nende tunnis koolipäeva lõpus ja päev lõppes pool viis!

Kool on väga mitmekülgne, annab õpilasele palju valikuvõimalusi, aga samas väga tugevalt ja tuntavalt õppimisele orienteeritud.

Rohkete valikainete tõttu lõppevad tunnid õpilase jaoks tihti kell kuus või seitse.

Väga huvitav on, et peale keskkooli võib õpinguid jätkata samas koolis bakalaureuse tasemel turunduses või ärijuhtimises.

Kooli rajas 1836 aastal nunn Marie Eugenie ja kool oli vaid üks tema asutatud koolidest, millele koheselt planeeriti külge kirik ja kabel. Tänaseks on sellest saanud koolide võrgustik mitmekümnes erinevas maailma paigas, meile lähim on Vilniuses.

Nunnad on siiani koolieluga tihedalt seotud ja 8 nunna elab koolimaja eraldi tiivas ning on igapäevaselt koolimajas erinevates ametites tööl. 

Kool on katoliiklik erakool, aga katoliiklus, missad ja palvetamine vabatahtlik ja sellest võtab osa u 5% õpilastest. Samas on kõik õpilased soovi korral oodatud, kas või niisama oma elust ja muredest rääkima.

Koolis õpib 2000 õpilast ja kooli algsetele hoonetele on tehtud mitmeid juurdeehitusi. Uuemad hooned on küll selgelt funktsionaalsemad, aga vana maja varjutab nad oma ilu ja vaimsuse ning väärikuse hõnguga.

Kuna kõike tehakse siin hoo ja hoolega, siis on ka minu päevad väga hoolega kavandatud ja linnapeale pääseb vaid pimedas, aga seda enam paistavad välja jõulueelsed ettevalmistused ja kuuskede sära.”.