GAG haridustehnoloogid pälvisid tunnustuse “Eesti IKT-hariduse edendaja”

16. veebruaril toimus Harno konverents “IKT-haridus@2023”, kus tänati inimesi, kes on panustanud ProgeTiigri arengusse. Gustav Adolfi Gümnaasimist said tunnustuse Ingrid Maadvere ja Kristi Salum. Meie kool on olnud ProgeTiigri programmi juures selle algusest peale. Ingrid ja Kristi meenutavad:

Ingrid Maadvere: “Mäletan, et sõitsin paari HITSA kolleegiga 2012. aastal Pärnusse ja rääkisin, kuidas me koolis juba algklassides programmeerimist õpetame. See mõte läks sealt lendu ja sündis ProgeTiigri programm. Ühel hetkel tõlgiti üks uudis valesti inglise keelde ning terve maailm arvas, et üle Eesti õpetatakse juba 1. klassist programmeerima. See tõi meile kooli väga palju külalisi.”

Kristi Salum: “Mäletan, et alguses ei olnud mitte midagi. Kõik tuli ise luua ja avastada. GAG õpetajate peale jäi programmeerimise õppematerjalide loomine ja teiste koolitamine. ProgeTiigri programmijuhina töötades oli minu märksõna koostöö. Oluline oli, et igas Eesti nurgas saaksid lapsed võimaluse programmeerimise ja robootika õppimiseks.”