G3 prantsuse õppesuuna õpilastel oli külas õpilasgrupp Prantsusmaalt

17 õpilast Assomption Sainte Clotilde’i koolist Bordeaux’ist saabusid Eestisse, et jätkata ühiseid projektitegevusi, mida alustati juba oktoobris, kui meie õpilased Prantsusmaal Erasmus+ programmiga õpirändasid.

Ühine projektinädal Tallinnas pakkus õpilastele suurepärase võimaluse nii prantsuse kui ka inglise keele praktikaks ning palju meeskondlikke ühistegevusi. Noored mõtestasid keskkonnasäästliku toidu tootmist “Tulevikutoidu töötoas”, kust ei puudunud ka põnev toitude degusteerimine, külastasid TalTech-i ning osalesid “Puhta energia ostinguil”, samuti külastasid Euroopa Elamuskeskust ning keskkonnateemalise matkemängu kaudu proovisid läbi EL otsuste langetamise protsessi.

Projektinädala lõpetuseks esitleti üksteisele rahvusvahelises koostöös õppeaasta jooksul valminud prantsuskeelseid keskkonnateemalisi õppefilme.

Aitäh, prantsuse keele õpetajatele Katrin Meinartile ja Valdur Parašinile projekti eestvedamise ja külaliste vastuvõtmise eest!

Aitäh, Johanna Martinsonile (G3 RE-LO), Emma Liivile (G3 RE-LO), Grete Liis Reimandile (G3 MAT-IN) MTÜst Noorte Keskkonnaühisus, kes projektinädala programmi erinevate töötubadega rikastasid, erinevaid ettevõtteid esinema kutsusid ning oma MTÜ tegemisi ja panust rohelisemasse homsesse noortelt noortele tutvustasid!