Toimus Tallinna koolinoorte loovuse ja innovatsioonikonkursi lõppvoor “Innovaatiliste tegevusmudelite rakendamine koolinoorte ettevõtluses”

18.12.2017

12. detsembril 2017 toimus GAG Kotzebue majas GAG eestvedamisel ja Tallinna linna toetusel Tallinna koolinoorte loovuse ja innovatsioonikonkursi lõppvoor “Innovaatiliste tegevusmudelite rakendamine koolinoorte ettevõtluses”. Konkurss oli mõeldud toetama 14 - 19 aastaste noorte loovust, innovatiivsust ja ettevõtlikkust. Tallinna koolinoorte loovuse ja innovatsioonikonkursi eesmärgiks oli noorte innustamine kaasaegsete tegevusmudelite väljatöötamiseks olemasolevate kaupade (toodete ja/või teenuste) turustamiseks kohalikul või rahvusvahelisel turul. Osalemine konkursil aitab noortel viia end kurssi ja käia kaasas maailmas toimuvate muutustega ja arendada enda võimekust teostada end ettevõtjana. Konkursi laiem eesmärk oli propageerida tervikuna koolinoorte ettevõtlikkust.

Lisainfo: https://www.facebook.com/gustavadolfigymnaasium/posts/1588176884561803 ja 

https://www.facebook.com/gustavadolfigymnaasium/?hc_ref=ART7C-0XWIBY1FnXX6XvKBl1-6A1kVvSiVDmW_oLW9PYTcbl64Qtt7nRwaq-kFR1Oqw

I koha ja preemia 1000 eurot võitis Võistkond "Õpiabi", mis tutvustas ideed ja äpil põhinevat mudelit, luua üle-Eestiline ning seejärel globaalne õpilaste üksteise abistamise ja õpiabi pakkumise keskkond, milles mõnes ainevaldkonnas andekamad ja tublimad õpilased saavad aidata neid, kes õppimises abi vajavad. Võistkonda kuuluvad GAG G1 õpilased Donna Mägi, Iris Nõmmann ja Pauline Kokla.

II koha ja preemia 500 eurot võitis võistkond, kuhu kuuluvad Victoria Villing (11.c) ning Liisi Mari Nurmetalo ja Getlin Meetua 21. Koolist. Võistkond pakkus välja idee toota ruudu-joonelisi vihikuid õpilstele, et langeks ära edaspidi vajadus soetada erinevaid vihikuid.

III koha ja preemia 300 eurot võitis GAG G1 gümnasistidest koosnev võistkond koosseisus Mia Maripuu, Katarina Ann Stokes ja Triin Tärnov, kelle ideeks oli saapapaelade tootmine ja turustamine kiiresti muutuvale moe- ja bränditeadlikule noorte sihtrühmale, sidudes selle ühtlasi reklaami ja tootearendusega.

Lõppvooru pääsesid kaheksa meeskonda, kelle pühendumus ja leidlikkus oli silmatorkav. Ideed vahendada unekapsleid (ka koolidesse), fotofiniši ajavõtusüsteeme, rentida ja turundada mängukonsoole, või vabade jõusaalide logistikaks äppe, olid innovatiivsed ja kaasaegsed.

Lõppvoorus osalejad
Tiim 1 Karl-Mattias Arulepp
Tiim 2 Victoria Villig II koht
Liisi Mari Nurmetalo
Getlin Meetua
Elina Meier
Tiim 3 Melissa Akkel
Anna-Liis Remmel
Tiim 4 Astrid Elken
Gert Haalen
Tiim 5 Donna Mägi I koht
Iris Nõmmann
Pauline Kokla
Tiim 6 Mia Maripuu III koht
Katarina Ann Stokes
Triin Tärnov
Margaret Pullisaar
Tiim 7 Maria-Elisabeth Lootus
Tiim 8 Kille-Ingeri Liivoja
Laura Karilaid

Korraldusmeeskond: Lilian Reinmets, Yvonne Veski, Hendrik Agur
Koordinaator ja mentor: Margus Alviste
Mentorid ja koolitajad: Siim Salme, Merike Mätas, Madis Puhm, Raivo Pavlov
Žürii: Vahur Orrin, Karl-Vilhelm Valter, Lilian Reinmets

Aitäh kõikidele osalejatele ja mentoritele, žüriile ja korraldajatele!

 

  

 Pildid: Sander Saluste 11.b