Toetajad

KOOLIBUSSI JA VEOAUTO REMONDIARVED

12.11.2018

Täname lapsevanemat Jaanus Jussi koolibussi ja veoauto remondiarvete tasumise eest. 

KOOLI VÄRVIDES TUULESOKK

13.09.2017

13. septembril 2017 avati Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue maja katusel kooli värvides tuulesokk, mis kõrgub katusetrassi lõunapoolses osas 6.1 meetrise masti otsas ning näitab hinnanguliselt tuule suunda ja kiirust. GAG Kotzebue maja kõrgele katusele jääb koolivärvides tuulesokk nüüdsest lehvima alatiseks, näidates looduse kõikvõimsust tema täiuses ja tekitades küsimusi, kuid toetades igal juhul muutunud õpikäsitust – me õpime kõikjal ja kõigest. Projekti on finantseeris Eesti Erapilootide Liit.

FOUCAULT’ PENDEL

04.11.2016

4. novembril 2016  avas Rakett 69 VI hooaja võitja, GAG 12.b klassi abiturient Frida Laigu Foucault’ pendli. “Kinnitatuna 6 mm läbimõõduga trossi abil kooli trepihalli lakke 15,7 m kõrgusele, hakkab hoonest sõltumatu mehhanismi abil 34,3 kg kaaluv roostevabast terasest valmistatud pendel demonstreerima maa pöörlemist. Pendli müstiline võnkumine hakkab õpilastes tekitama küsimusi füüsika ja astronoomia kohta. Küsimused tekitavad huvi ja panevad inimesed uurima, miks on asjad maailmas nii nagu nad on”. Pendli püstitamist toetasid kooli vilistlased Toomas Luman, Indrek Neivelt ja Juhan Parts.

GUSTAV II ADOLFI MAAL

06.06.2016

6. juunil 2016 avati Gustav Adolfi Gümnaasiumi 385. aastapäeval peamaja I korruse fuajees Gustav Adolfi maal. Maali autoriks on Malle Reet Heidelberg ja selle valmimist toetas GAG Vanematekogu.

MONSTERPIANO 

28.04.2016

VISIOON Monsterpianost Gustav Adolfi Gümnaasiumis ja Eesti koolides

Gustav Adolfi Gümnaasium on Monsterpiano demo- ja esinduskool Euroopas. Töötame välja ainekava, ideestiku, kuidas seda vahendit kasutada ainetundides, lõimides muusikalise ja aeroobse tegevuse, suurendades huvi nii muusikaõppe, kui liikumise vastu. Ühtlasi on Monsterpiano atraktiivne võimalus huvitegevuseks – esinemisteks erinevates tingimustes – alates kooli koridoridest ja võimlatest kuni suurte kontsertlavadeni. Me propageerime muusikat ja liikumist korraga suurele sihtrühmale inimestest nii individuaalõppe, kui grupitöö vormis.

Monsterpiano soodustab grupitöö oskuse arendamist. Gustav Adolfi Gümnaasium on Monsterpiano ideestiku metoodika oskusteabe-, demo- ja katsekool. Õpime ja arendame ise ning jagame head hariduspraktikat. Need  vahendid võiksid tulevikus Eesti koolides ja ka mujal olla muusikaklassides tavalised õppevahendid. Meie õpetajate juhendamisel ja õpilastega koostöös töötame välja huvitavaid ja atraktiivseid kavu, mida esitada. Õpilased saavad toredaid võimalusi esinemisteks ja eneseteostuseks.

Koolidesse Monsterpiano? Miks mitte? Kõikides koolides on õpilased olemas, kellel on eelnev muusikaline haridus ja oskused. Algfaasis õpivad  nemad vahvad esitused selgeks. Samas on kõrvaleesmärgiks nende õpilaste kaasabil, kes on juba muusikat õppinud, tõsta tavaliste õpilaste, kes ei ole varem muusikat õppinud, huvi nii muusika kui liikumise vastu. Ainekava loomine ning lõimime muusikaõpetuse ja kehalise liikumise/rütmika tunniga peaks saama normiks. Tunnis kasutatakse vahendit alates 1-12. klssideni. Muusika algõpe, grupitöö, aeroobne tegevus, mängulisus, esinemise spetsiifilisus, atraktiivsus, fun. Võimas muusika ja aeroobse tegevuse miksitud liikumine. Uudne meetod, kuidas tuua kokku innovatsioon, tehnoloogia, muusika ja aeroobne tegevus ning koordinatsioon. Tegevus Monsterpiano kasutuselevõtus saab olla vaid õhinapõhine ja õpilaste ning õpetajate naturaalse initsiatiivi ja eestvedamise keskkonnas.

Täname toetajaid:

Erply
G4S
Corle
Selver
Kaido Kruusoja
DSV Transport
Viking Security
Villeroy & Boch
Porsche
We Print
Procon
Gustav Adolfi Orelifestival
Gustav Adolfi Muusikakool
Haridus- ja Teadusministeerium
Eesti Teadusagentuur
Õpilasleiutajate riiklik konkurss 2015 parima kooli preemia
Õpetaja Tamara Smirnova, Kevin Kaldalu, Leana Jete Korb, Gabriela Maria Taylor, Liisa Presti, Freja Marin Karolina Torstenberg, Ramon Saluveer

Monsterpianot tutvustav video

GUSTAV ADOLFI GÜMNAASIUMI KOOLIBUSS
14.09.2015

Koolipere tänab lapsevanemaid Rando Antsmäe, Kristjan Hiiemaa, Marti Hääl, Kristjan Jagomägi, Kaido Kornak, Kaido Laanet, Kai Mürisepp, Aare Tammemäe, Eero Tohver, Mihkel Vaks koolile soetatud bussi Mercedes Benz Sprinter eest.


GUSTAV ADOLFI GÜMNAASIUMI MEDERI SAALI OREL
06.06.2014

6. juunil 2014 kell 18.00 avati Gustav Adolfi Gümnaasiumi 383. aastapäeval kaks kirikuorelit: 1905. aastal Inglismaal valmistatud Edington Priory Church’i poolt annetatud orel Henry Jones & Sons Mederi saalis ning Sibeliuse Akadeemia poolt annetatud ja 1957. aastal valmistatud orel Walcker. Eestis on Henry Jonesi orel esimeseks Inglise oreliks.

Täname toetajaid:
Henry Jones & Sons 1905. aastast pärit oreli annetas Edington Priory Church.
Transpordi teostaja DSV ja kooli vilistlane Merle Ojala.
Tallinna Linnavalitsus Tallinna Haridusameti kaudu, Tallinna Kesklinna Valitsus, eraannetajad.
Kogu oreliprojekti ametlikuks vahendajaks ja omanikuks on Gustav Adolfi Sihtasutus.
Orelimeister: Ago Tint

Oreliprojekti tutvustavat videot saab vaadata siin.

Orel – tema suursugusus ja võim on köitnud inimesi aegade algusest. Orel võib olla võimas pill nagu orkester, mille võimalused ulatuvad kaugemale üle kiriklike traditsioonide tausta. Gustav Adolfi Gümnaasiumi Henry Jones & Sons oreli kõla erineb suuresti senistest Eestis mängivatest, peamiselt Saksa ja Prantsuse orelitest kõla pehmuse ja pidulikkuse poolest.

Orelite sisseõnnistamisele järgnes nädala kestev Gustav Adolfi Orelifestivali avakontsert. Esitati A. Vivaldi missa “Gloria” Gustav Adolfi Gümnaasiumi segakoori ja kammerorkestri esituses, orelil Piret Aidulo, solistid Arete Teemets (sopran) ja Anne Prommik (metsosopran), dirigeeris Kaspar Mänd. Oreli Henry Jones & Sons õnnistas sisse EELK peapiiskop Andres Põder ning sisse õnnistati ka Kapiitlisaali orel Walcker, millele järgnes Inglismaa organisti Brian Martini öökontsert.

Milleks koolile orelid?
Orelid on ajalooliselt kuulunud Eesti koolide ja koolikultuuri juurde alates 19. sajandi keskpaigast. Tõsi, toona pigem selleks, et toetada luteriusu õpetust läbi koorilaulu, kuid ka oreli kui soolo- ja saateinstrumendi õppimise. Heites pilgu tagasi Eesti suurte heliloojate elulugudele, on peaaegu kõik alustanud oma muusikuteed kodu- või kirikuoreliga, millel nad alates varajasest lapsepõlvest on mängima õppinud ja ka hiljem uut kiriku-, koori ja orkestrimuusikat loonud. Mart Saar, Artur Kapp, Rudolf Tobias, Veljo Tormis jt. Ikka ja jälle on juba lapseeas nende suurmeeste esimene kokkupuude olnud pillide kuninga, oreliga. Õppides ajaloost, miks peaks tänapäeval olema teisiti? Ka täna astuvad seitsme-aastased lapsed meie vana auväärse kooli võlvide alla, kust kostuvad nende kõrvu orelihelid, mis saadavad neid läbi kogu kooliaja kaheteistkümne aasta – lapsepõlvest noore väljakujunenud inimeseni, kes astuvad siit siis ellu. Oleme kindlad, et oreli olemasolul ja selle suursugusel kõlal koolikeskkonnas on õpilase arengu ja väärtushinnangute kujunemisele oluline roll – see keskkond mõjutab, kujundab, arendab ja voolib vaimsust, mõtteviisi ja väärtushinnanguid. Kui Eestis on tänapäeval kool, kuhu üldse sobiks orel, siis selleks on Gustav Adolfi Gümnaasium. Lubagem siis sellel sündida ja võtkem vastu see teadmine, et meie lapsed õpivad koolis, kus sõbralikus, vaimses ja väärikas keskkonnas kõlab nüüdsest alati ka orelimuusika.

10.01.2014
Orelimeister Ago Tint renoveerib ja kohandab Lääne-Virumaal töökojas oreli ümber Mederi saali mõõtudele vastavaks ja teostab seal ka proovimängimised. Organistid Toomas Trass ja Piret Aidulo annavad oma hinnangu tööde käigule ja töö lõpliku vastuvõtu eelduseks on mõlema organisti positiivsed hinnangud oreli töövõime- ja kindluse kohta.

1.02.2014
Transporditakse peaprospekti viled Mederi saali. Kunstiõpetaja Marju Liidja loob õpilastest loovtöö grupi ja juhendab prospektivilede kujundamise kontseptsiooni väljatöötamist, kujundamist, värvimist ja maalimistööde teostamist.

03.-04.2014
Orel transporditakse osade kaupa kooli ja asutakse vastavalt ülesehitusjärjekorrale kokku monteerima.

10.05.2014
Oreli kooli vastuvõtmine.

06.06.2014
Oreli avamiskontsert Mederi saalis. Otseülekanne Klassikaraadios. Pidulikul kontsert-aktusel viibib ka Inglismaa Edingtoni kiriku delegatsioon.