Nädala tunnustused

NÄDALA TUNNUSTUSED

* 2.Ariste klassi õpilane Emma-Elise Koppel saavutas Koolinoorte Scrabble X Eesti meistrivõistlustel 2.-4. klasside arvestuses 3. koha. Emma -Eliise vend Robin Koppel 4.b klassist saavutas samal võistlusel 4. koha.
Võistlused toimusid sel laupäeval Rocca al Mare koolis. Kokku oli selles vanusegrupis 80 osalejat üle Eesti.

* Laupäeval, 16. märtsil toimus Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise Põhja–Eesti piirkonnavoor. Lev Vassiljev 2.a klassist sai 2. koha ja pääses lõppvooru, mis toimub 5. mail.

Õpilast juhendas Ly Tammerik.

* 14. märtsil toimunud vabariiklikul inglise keelsel kõnevõistlusel PUBLIC SPEAKING jõudis
poolfinaali

Mark-Oliver Rahn – G1 MAT-IN, juhendaja Anne Kaljurand.

Poolfinaali pääsesid võistluse 12 tublimat kõnelejat.
Võistluse üldkokkuvõttes jäi Mark-Oliver jagama 7.-12. kohta.

Meie kooli meeskonnad saavutasid rahvusvahelisel interaktiivsel loodusteaduste ainevõistlusel “Mesimumm” lõppvoorus I ja II koha.

Marten Mehide, 8.c

Õpilasi juhendasid I voorus Helina Reino ja Tiina Naissoo, II voorus Helina Reino, Tiina Naissoo ja Auli Reitel ning lõppvoorus Helina Reino.

* 18.03 toimus vabariiklik inglise keele olümpiaadi lõppvoor.
6. koha saavutas Igor Širai (12.a), juhendaja Henrik Salum.

* Nädalavahetusel mängiti Laagri Koolis rahvusvahelised koolide karikavõistlused gomokus. Kokku võistles 38 võistkonda. Lisaks eestlastele oli osalejaid Venemaalt ja Lätist.
Võitis suursoosik Tallinna Reaalkool, kes finaalis alistas Gustav Adolfi Gümnaasiumi (Mart Narva, Emil Laanemets, Hanna-Kai Reimand, Mark Heidmets) 3,5:2,5. Kolmanda koha saavutas 32.KK I tiim , võites pronksimatšis Vanalinna Hariduskolleegiumi 4:2.

* 17. märtsil toimusid Võru Spordikeskuses Eesti B-klassi ja juunioride meistrivõistlused judos.
Rasmus Talts (8.a) võitis Eesti meistritiitli võistlusklassis B-73kg.
Otseülekannet saab jälgida siin:

* 16.-17. märtsil toimus lingvistikaolümpiaad. Janet Murumets (12.b, juhendaja Maarja-liisa Vokksepp) sai 13. koha ja Liisa Lekko (G1 MAT-IN, juhendaja Katre Lambot) jäi jagama 15.-17. kohta.

15.-16. märtsil toimus emakeeleolümpiaadi lõppvoor, kus osales kolm meie kooli õpilast.

7.-8. klass
4. koht Anna Milena Linder (8.c), juhendaja Ülle Salumäe

9.-10. klass
2. koht Marianne Allas (G1 PR-IN), juhendaja Anu Kell

11.-12. klass
2. koht Kristel Saul (G2 RE-LO), juhendaja Ülle Salumäe

Palju õnne tublidele õpilastele ja nende juhendajatele!

* 18.03 toimunud prantsuse keele olümpiaadi vabariiklikus voorus saavutasid meie kooli õpilased suurepäraseid tulemusi:

Gümnaasiumi A – keel
1. koht – Jaqueline Elizabeth Lääne (G2 PR-IN, juhendaja D. Hallmägi)
2. koht – Vanessa Kricere (G2 PR-IN, juhendaja D. Hallmägi)
5. koht – Eva Margareeta Kört (G2 PR-IN, juhendaja D. Hallmägi)
11. koht – Hanna-Kai Reimand (G2 PR-IN, juhendaja D. Hallmägi)
12.-13. koht – Laura Maria Tõru (G2 PR-IN, juhendaja D. Hallmägi)

Gümnaasiumi B/C keel
6. koht – Liisa Liik (12.a, juhendaja E.-K. Ots)

Põhikooli A-keel
2. koht – Sarah Bouirabdane (9.a, juhendaja V. Parašin)
7. koht – Säde Veevo (9.a, juhendaja E.-K. Ots)
8. koht – Eva Karmen Kasemets (8.a, juhendaja V. Parašin)
10. koht – Klaudia Olev (8.a, juhendaja V. Parašin)
11. koht – Annabel Agasild (8.a, juhendaja K. Meinart)
12. koht – Iti Joost (9.a, juhendaja V. Parašin)
19. märtsil toimus Paul Kerese malemajas Tallinna Koolinoorte male meistrivõistluste finaalturniir, kus meie kooli võistkond saavutas kõrge II koha!

Võistkonda kuulusid: Mathias Robert Uibokant (9.c), Karl Oskar Uibokant (7.c), Mart Narva (9.b), Iris Susanna Jõgisu (6.b), varumängijad: Emil Laanemets (8.a), Taniel Tokar (12.a). Tokari panus finaalturniiril oli väga kõrge ja teine koht saavutati suuresti tänu temale.

* Gustav Adolfi Gümnaasiumi rootsi keele klasside õpilased osalesid 15. märtsil Pärnus Sütevaka Humanitaargümnaasiumis toimunud vabariiklikul rootsi keele ainevõistlusel. Sel korral oli teemaks “Kuulsad rootslased”. Võisteldi paarides ja kokku oli osalejaid viiest koolist. Meie õpilastest olid tublimad:

I koht:
Karol-Liis Loik ja Maria Aksiim (G1 RO)

5.-8. koht:
Karmen Kikas ja Edith Helene Soosaar (G1 RO)
Nele Novek ja Ingebrit Vahe (G2 RO)
Aleksander Karl Simovart ja Erik Mandel (12.c)

Lisaks omavahelisele mõõduvõtmisele kuulati rootsikeelset loengut Rootsi toitudest, õpiti selges üks Rootsi rahvatants ja rahvalaul.

Õpilasi valmistasid ette Juta-Tiia Mägi ja Eva-Tiina Põlluste. Õpilasi saatis Juta-Tiia Mägi.

* Ralf-Stiven Viru (G2 RE-LO) võitis 17. märtsil Võrus toimunud juunioride Eesti meistrivõistlustel JUDOS-81 kg esikoha.