Direktori ameti üleandmise ja GAG Kotzebue maja uue oreli sisseõnnistamistseremoonia 28. detsembril kell 12.00

27.12.2018

28. detsembril algusega kell 12.00 toimub GAG Kotzebue majas Gustav Adolfi Gümnasiumi direktori ameti üleandmise ja GAG Kotzebue maja uue oreli sisseõnnistamistseremoonia.

 

* EELK peapiiskop Urmas Viilma poolt õnnistatakse sisse GAG Kotzebue maja uus orel.

* Direktoriameti annab üle kolmteist aastat Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktorina töötanud Hendrik Agur.

* R. Tobiase 100. surma-aastapäeva auks annavad kontserdi Ines Maidre (orel) ja Arete Teemets (sopran).

 

Sündmusel osaleb GAG õpetajaskond ja partnerid, Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, Tallinna linnavalitsuse liikmed ja Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula.

 

Kotzebue maja uus orel on valmistatud Vestlandske Orgelverkstad meistrite poolt 1967. aastal ning Taani orelifirma Starup poolt restaureeritud. GAG Kotzebue majja paigaldas oreli 2018. aasta novembri- ja detsembrikuus orelimeister Ago Tint. Hollandist Stinkensi tehasest telliti juurde terve registritäis vilesid Principal 8, et oreli kõlaärv oleks veelgi täisulikum. Oreli annetas koolile Bergeni kultuurikool Norras. GAG Kotzebue majja Norra oreli toomist ja ümberehitust sihtfinantseeris Tallinna Haridusamet ning toetasid lapsevanemad ja Gustav Adolfi Sihtasutus. Oreli olemasolu Kotzebue majja nähti ette Kotzebue maja eskiisprojektis ning ehitusarhitektuurses lähteülesandes. 

 
GAG-Dir_kutse_mailiga.jpg